Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan oldal, ahol vannak...

Van olyan oldal, ahol vannak kidolgozott óratervezetek?

Figyelt kérdés
Leginkább alsós érdekelne

ápr. 22. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán van ilyen. De nem lenne rossz ilyen adatbázis. AZ a gond, hogy az emberek nem szívesen osztják meg a munkájukat, illetve mindenki másként tart órát, illetve minden osztály/csoport más és más, tehát értelme se sok lenne megosztani felhasználás céljából, hiszen úgyis majdhogynem - újat kell írnod. Egyébként engem is érdekelne a téma, ha mást nem mintaként/keretként felhasználni


üdv: egy tanár

ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a visszajelzést! Én csak tanító szakos hallgató vagyok, de nem nagyon tudom, hogyan is kellene elkezdenem, még nem csináltam soha, illetve nem is nagyon mutatták meg az órán, mit-hogyan is kellene.
ápr. 23. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Van ilyen facebook csoport: [link] Ide kötelező egyet feltölteni minden tagnak. Egyébként sablonnak ajánlanám a hivatalosat, ami az OH oldaláról letölthető. Itt a word amiben megtalálod mindegyik linkjét: [link]

Ezen túl a minősítéshez használható kézikönyvben is van 1-2, de azt már régen töltöttem le.

Az, hogy nem mutatják meg órán viszont elég nagy probléma, szerintem kérdezzetek, az oktató azért van ott elvileg, hogy elmondja, ha valami nem világos.

Elkezdeni meg úgy kell, hogy végiggondolod a célokat, nem csak azt, hogy milyen tananyagot akarsz megtanítani, hanem azt is hogy milyen egyéb készségeket, kompetenciákat lehet esetleg fejleszteni az adott órán. Ezeket eleve bele is kell írni a fejlécébe az óravázlatnak (1. oldal) Megnézed milyen tananyag van mindehhez a könyvben (ha szeretnéd azt is használni) és utána megpróbálod összerakni, hogy milyen feladatokat fogsz mindezekhez felhasználni és ezeket milyen munkamódszerrel (csoportos, páros, egyéni, frontális) teszed. Ezekhez hozzárendelsz egy kb. időkeretet is. Amúgy nyugi, csak először bonyolult, hamar bele lehet jönni.

Üdv: egy tanító és tanár

ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
ápr. 25. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!