Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem teljesítek...

Mi történik, ha nem teljesítek egy kreditet sem a második állami ösztöndíjas félévben? Hogyan megy a kiíratkozás, ha másik egyetemre szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Ott szeretném hagyni a szakot, mert rájöttem, hogy nem nekem való, nem érzem ott jól magam. Beadtam a felvételi jelentkezést másik egyetemre, tehát szeptembertől oda járnék, ezt a szakot pedig végleg otthagynám. Sajnos nem passziváltam ezt a félévet, mert azt hittem, végig tudom csinálni, de tévedtem. Közbe jöttek egyéb dolgok is, amiket nem részleteznék... Már egyáltalán nem járok be az egyetemre, nem lesz meg egy kreditem sem, ilyenkor mi történik? Fizetnem kell? Mi ilyenkor a teendő?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#egyetem #Kiíratkozás egyetemről #Nem teljesített kreditek #Nem jártam be egyetemre #Állami ösztöndíjas félév #Másik egyetemre felvételizni
ápr. 22. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

*Sajnos nem passziváltam ezt a félévet, mert azt hittem, végig tudom csinálni, de tévedtem.*


És ezzel buktad az állami ösztöndíjadat.


Ha valaki ezt csinálja amit te, hogy másik szak, az végig viszi azt az évet. Az elejétől a végéig. És marad az ösztöndíja.vagy passzíváltat.


De hála Istennek aki volt a helyzetedben, nem ezt tette, hanem volt esze, ezért nem bukta el az állami ösztöndíját:D

ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
1+ A világon a legjobb dolog, ha a szülő megtanítja a gyereknek mit tegyen akkor ha élete legnehezebb helyzetének bármelyikébe is kerül, mert az ilyen gyerekek sosem a dolgok lazább végét fogják meg, hanem a tisztességesebb, becsületesebb és egyenesebb végét-még akkor is ha a világ legkönnyebb dolga lenne becstelenül lépdesnie.
ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
1+ És az ilyen gyermekek az utólsó év első félévében az összes követelt kreditjükkel végeznek.
ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem kioktatást kértem, hanem segítséget, választ a feltett kérdésekre.

Nagyon belekapaszkodtál abba az egy mondatba, annyira, hogy a háttérben lévő okok tudta nélkül ítélkezel felettem.

De nem is megértést kértem, csupán válaszokat, útbaigazítást, mert bár próbáltam utánajárni a dolgoknak, nem teljesen tiszta.

Szóval hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. A kritikákra viszont nincs szükségem...

ápr. 22. 21:32
 5/6 anonim válasza:
Engem is érdekelne a válasz. Kell-e fizetni annak, akit felvettek az egyetemre, de nem teljesíti a krediteket.
ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 Elveszíti az állami ösztöndíjat, ha nem teljesíti és fizetősbe teszik át.
ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!