Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kozgazdasagi vagy penzugyi...

Kozgazdasagi vagy penzugyi diplomaval hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Bankokban szoktak lenni pl nyitott poziciok ilyen teruleteken? Vagy fokent merre lehet elhelyezkedni ilyen vegzettsegekkel? Egyaltalan bankokban hogy kell elkepzelni a poziciokat, akar back officeban mik vannak? Vagy nem nyitott pozik ezek?
ápr. 24. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A bankok nyitott pozíciói a saját oldaluk karrier menüpontjában elérhetők illetve azért a Profession.hu-n is hirdetik az álláslehetőségeket. A bankok központjai általában Budapesten vannak, így a back office munkák nagy része is oda összpontosul. Én front office munkát végeztem egy ideig, ami annyira nem jött be. Hatalmas és irreális elvárások (értékesítési célok) és a fiókvezető részéről nyomás gyakorlás a dolgozók felé, hogy márpedig ezt teljesíteni kell. De a back office része biztos vagyok benne, hogy jóval nyugisabb. Ugyanúgy van marketing, IT, számvitel, HR, mint ahogy a többi vállalatnál is. Gyakornoki szinten a bankfióki gyakornoki munkák a jellemzők, mivel alapvetően egy kicentizett létszámmal dolgoznak a bankokban és a háttér támogató feladatokat bízzák a gyakornokokra és nem az ügyfelezést ebben az időszakban.
ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad a tapasztalatodat, igazából gépészmérnöki diplomám van egy pár, illetve egy mérnök-közgazdász, de mivel vonz a számok világa illetve az ilyesféle munka, gondolkodtam rajta ha elkezdenék valami közgáz/pénzügy MSc-t mondjuk, merre tudnék vele elhelyezkedni. Professionon ránéztem pàr banki melóra, azt látom hogy gyakornoki munka egymás hegyén hátàn van, de nem lenne rossz azèrt ha valamivel kevesebb pénzért is, de nem 1500Forintos gyakornoki órabérrel kezdeni, ha úgy is alakul hogy belevágok:D
ápr. 24. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Huh ezeknek a háttérinfóknak az ismeretében én inkább a LEAN vonalon indulnék el. Nagyon érdekes téma, nemrég hallgattam meg róla egy előadást. Vannak hasonló álláshirdetések is a Profession-ön, szóval nem egy kihalt terület. Folyamatok fejlesztése és optimalizálásával foglalkozik, veszteségeket kell minimalizálni és hatékonyságot javítani. Szóval a számok világában maradva hasonló területen maradva lehetne dolgozni. Így egy banki meló szerintem éles váltás lenne :D
ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!