Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diagnosztizált diszkalkuliás...

Diagnosztizált diszkalkuliás jelentkezhet matekos egyetemi szakra?

Figyelt kérdés
Pl kertészmérnöki, biológia, vagy kizáró ok? ( Adott illetőnek nincs matematika érettségije ).

ápr. 24. 22:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt jönnének értetlenkedő kommentek - amúgy jogosan - plusz adalék az, hogy kitöltöttem online diszkalkulia teszteket, és mind hibátlanra sikeredtek. Az alapműveletek is mennek, mióta magamtól időt szánok a matekra. Alsóban viszont mindig gyomorideggel jártam órákra, ahol a matektanár többször is belém beszélte, hogy menjek el vizsgálatra, mert különben megbuktat. Sose foglalkoztam a tárggyal, mert utáltam... A nevtanban az absztrakt/mátrix gondolkodásra az átlagosnak számító 10 pontból 7-et értem el. Mint később kiderült, erre nem igazán akartak felmentést adni, de végül a szüleim kiharcolták, így meglett a papír. Analóg órát leolvasni nem tudok, de osztani, szorozni, kivonni, összeadni gond nélkül megy. Maximum akkor vétek ezekben hibát, ha nem figyelek oda ( maradékokat elhagyom pl, mert szétszórt vagyok ) szóval általános iskola 5. osztálytól kezdve felmentésem van, így jegyet azóta nem kapok, matek érettségim sem lesz, helyette földrajzból megyek. Most viszont lenne motivációm és mindenképp meg szeretném próbálni az egyetemen az agrár/ mérnöki szakok egyikét, a bölcsész karok és a művészet ugyanis nem vonz, és rájöttem, hogy sok dologtól esek el a matek nélkül. Szerintetek lehetséges lenne, hogy felvegyenek így, illetve be tudnám hozni a lemaradásomat vagy adjam fel?
ápr. 24. 23:07
 2/13 A kérdező kommentje:
Illetve lehet olyat, hogy - miután most leérettségizem - később leteszem / megpróbálom a matekot is? ( Azért kérdezem mert ugye általános 5 től nincsen belőle jegyem )
ápr. 24. 23:18
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem, mert ezekre a szakokra követelmény a matek érettségi. És nem tudnád behozni a lemaradást, mert ez egy olyan részképesség zavar, amivel nem tudsz mit csinálni. Bizonyos szintig fejleszhető, de reálos tárgyakat az egyetemen kizárt hogy meg tudnál tanulni. Sorozatos kudarcok érnének, hiába tennél meg mindent.

Ezt az egészet felejtsd el, valami reális szakot próbálj megcélozni.

ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

múlt héten idegennyelvből felmentett idegenvezető, most matekból felmentett reménybeli mérnök...

amúgy később megpróbálhatsz leérettségizni, de tökegyedül felkészülni úgy, hogy nyolcévnyi tananyag hiányzik...

ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát nem tudom... én valóban diszkalkuliás vagyok, ezért eszembe sem jutna, hogy matekos szakra menjek. Úgy tudom, hogy kell 2 tanult év az adott tárgyból a középiskolában (osztályzással), ha érettségit akarsz belőle tenni, de ha a matek érettségi követelmény a szaknál, akkor nem tudod megúszni a vizsgát, csak ennek a 2 évnek járj utána.
ápr. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan ebben a cipőben vagyok és biológián vagyok...a legtöbb időmet nem is a matek hanem a sok anyag tölti be, szóval no para. Viszont egy olyan szakot nem ajánlanék, ahol több mint a fele a matekról szól.
ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 bioszon mennyi/ milyen jellegű matek van? Gondolom azért merőben más, mint a középsulis... Amúgy utána kérdeztem, nem akadály ha disz miatt nincs matek érettségim, mehetek bármire, annyi a helyzet, hogy egyetemen már nincs felmentés ( erre nyilván számítottam is, abban nem voltam biztos, felvennének e. )
ápr. 25. 17:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ott van pl a kémia, amiben van matek és azon felül is van matekom pl integrálás-deriválás
ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

#7 a bioszban is van matek azért, egy része biokémia ami nem könnyű, pláne nem egy diszkalkuliásnak

Bioszon statisztika is van...

Minden ilyen szakot felejts el szerintem. Itt nem arról van szó hogy a 4 alapműveletet tudod és az elég...

ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
Az is gond hogy oké hogy nem kell matek érettségi, de egy szintet meg elvárnak az egyetemek. Nem tudnál reálosabb szakokon megfelelni.
ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!