Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a jelenlegi...

Mi értelme van a jelenlegi oktatásnak amiben a tanár magyaráz, vagy videókat mutat nekünk? Ennyi erővel lehetne online oktatás is!

Figyelt kérdés
ápr. 25. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Van.


Tudsz kérdezni jobban mintha online lenne, lehet csoportmunkat csinalni, es ha bent vagy az iskolaban jobban odafigyelsz, mintha otthon belepnel az oraba es mindenfele mast csinalnal

ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Keress rá mióta van közoktatás és mi a célja , Habsburg Maria preaumbuluma a birodalom számára népből hűséges alattvalókat képez . Nem az életre hasznos fintos mozzanatokra oktat hanem adatokat ad le többnyire feleslegesen fizika kemia matek mertan bonyolitott felesleges számitásai ének óra . Szakkepzes is le van maradva mert a technologia a fejlesztes gyorsabb . Adófizető naív szavazó fogyasztó az iskola eredménye .
ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Tanárként válaszolnék.

Van olyan ember, akinek nagyon hatékony tud lenni egy online tanfolyam. Van önkontrollja, és képes önállóan leülni és megtanulni az anyagot, kitölteni az online tesztet, utánanézni annak, amit nem ért. Akár 10 éves gyerek is lehet ennyire önálló, ismerek ilyet. Nekik tökéletesen megfelelne az online tananyag, ugyanakkor szerintem szükséges nehézség a közösségbe való beilleszkedés, alkalmazkodás képessége főleg általános iskolában.

Erre én azt mondanám, hogy járjanak be az iskolába egy laptoppal, üljenek be az osztályba, de dolgozzanak önállóan egy felügyelő (segítő) pedagógussal. Nekik tulajdonképpen nem szükséges az oktató tanár közreműködése.


Ugyanakkor az emberek 80%-a erre nem képes. Nekik kell az állandó jelenlét, ösztönzés, felügyelet.


Én megengedném, hogy az a diákom, aki képes az önálló tanulásra, az az osztályon belül ezt megtehesse, de a többieknek szükségük van a vezetésre.

2-3 hónap kísérlet megérné kipróbálni ezt a rendszert - ha engednék a vezetők, és lenne kidolgozott oktatási anyag az önálló tanulóknak...

ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha én tudok online alkalmazkodni, akkor legyen úgy, hogy kedd szerda csütörtök gyakorlat, a két napon pedig online. Vagy máshogy.
ápr. 27. 09:21
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Úgy érzem, neked a szobából kimozdulással van a legnagyobb bajod. Tinikorban ez viszonylag normális, de nem kéne túlzásba vinni, nincs jó vége!

//Kicsit OFF, de valamennyire kapcsolódik Asimov regényeiből a soláriaiak egyéni és társadalmi fejlődése.//


A számítógépen, interaktív tananyag önálló tanulása teljesen OK, de ne otthon, egyedül a szobádban! Még a végén monitorbarna, székfenekű leszel 🫣 Tudom, nem kívánod, de kell a társaság, közösség még akkor is, ha sokan idegesítőek ;-) Otthon majd a házit megcsinálod, a többit közösségben kell.

Tanár nem feltétlenül szükséges, max a tananyagot összeállítja.

Igazából ez nekem is könnyebb lenne. Hatékonyabb, egyértelműbb, befogadhatóbb.

ápr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!