Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8 osztályos gimnáziumban a...

8 osztályos gimnáziumban a végleges felvételi sor szerint nem került be a gyerekem, lehetséges, hogy ez még változik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a felvetteket sorrendbe állították, és az osztálylétszámnak megfelelően meghúzták a vonalat, hogy melyik gyerek fér be az osztályba. De ilyenkor még lehetséges, hogy 1-2 gyerek kiesik előlünk azért, mert bár ide felvették, de egy másikba is felvételt nyert és a másik suliba menne inkább?

Ha létezik ilyesmi, akkor ezt mikor tudjuk meg? Június 24-én?

Ha ez a helyzet fordul elő, és az iskola felhív, hogy mégiscsak befér a gyerek az osztályba, akkor milyen papírok kellenek, és hogyan kell ezt intézni egyáltalán?


Pl a gyerekemet is felvették egy suliba, de az annyira nem szimpi. A másik iskolában csak 3 hellyel csúszott le a listáról, úgyhogy inkább oda vinném, ha valami csoda folytán ez a három gyerek máshová menne végül.

Gondolom, abba a suliba, ahová felvették, oda is június 24-én kell beíratkozni. Oda írassam be, és várjam, hátha a másik helyen mégis felszabadul hely, vagy akkor már lekéssük a jelentkezést?


Köszi szépen!



ápr. 27. 08:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, kiegészíteném:

Ahová a gyerekem felvették, oda nem igazán szeretném vinni, a felvételi során láttam a viszonyokat, és inkább maradnánk az eredeti általánosban még, ha nem kerülünk be a másik gimibe, ahol lecsúszott.

Vajon mások is lehetnek így?

Uhhhh... Reménykedek a csodában 😅

ápr. 27. 09:05
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen nincsen. Akit oda felvettek, azt máshova már nem veszik fel. Ha valaki visszamondja, akkor sem veszik fel a te gyereked. Pótfelvételin vagy méltányossági kérelemmel próbálkozhatsz.
ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Tudod mi az, hogy VÉGLEGES felvételi jegyzék ?
ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a kifir hogyan sorolja be a jelentkezőket, de ha valaki mégsem akar menni abba az osztályba, ahová felvették, akkor az osztálylétszámot nem a sorban következőkkel töltik fel? (Magyarul ha 30 gyereket felvettek, de a sorrendben második valamiért mégsem fog abba a suliba beiratkozni, akkor nem a sorban 31. gyerek kerül be az osztályba helyette? Vagy akkor marad a 30 fős kerethez képest 29 fős osztálylétszám? )
ápr. 27. 09:42
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Tudod, mit jelent az "üresen maradt férőhelyek" kifejezés?

Trollkodni menj máshová ...

ápr. 27. 09:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt annyira nem értem, a fb csopiban is csomóan kérdezgetnek ilyeneket, ha egyszer ennyire nem szimpatikus egy iskola, akkor MINEK ÍRTAD BE?????
ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Azét írtam be, mert csak a szóbelin szembesültem a tanárokkal, épülettel, a gyerekekkel, akik már oda járnak. A honlapról, statisztikákból ezt nem lehet látni.

Ha már odamentünk időpontra, akkor megcsinálta a gyerek a szóbelit, de amit abban a suliban láttunk, nem szeretnénk oda beíratni a gyereket. Akkor inkább maradunk az általánosban, ha a másikba nem kerül be valahogyan.

Max hatodikban felvételizünk máshová - több tapasztalattal.

ápr. 27. 10:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
4-re, nem, mint írtam, ez nem így működik, nem veszik fel automatikusan a következő gyereket az ideiglenes listáról, hiszen az azóta már beíratkozott máshová. Vagy marad 29 fős, vagy pótfelvételit hirdetnek, és felvesznek valakit, aki lehet elsőre nem is jelentkezett oda.
ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8 Akkor érdemes lenne a kiszemelt suliba levelet írnom, hogy ha esetleg mégsem oda megy valaki, akkor mennénk pótfelvételizni. Hátha...

Ha meg úgy sem megy, akkor majd nyolcadikban megpróbálja újra oda.

Köszi!

ápr. 27. 10:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Abban a 8 osztályos gimiben ahol visszamondja a felvételt pár gyerek oda a nemhivatalos várólistáról veszik fel majd a gyerekeket. Ezen a várólistán rajta lehet a polgármester gyereke, vagy egy olyan gyerek akinek már két testvére is odajár de a felvételein nem értek el megfelelő eredményt.
ápr. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!