Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri letenni az angol...

Megéri letenni az angol felsőfokú nyelvvizsgát a felvételi miatt? Alapszakos biológus diploma már adott.

Figyelt kérdés
Elvégeztem az alapszakot (3 év), így jelentkeztem mesterszakra az ELTE-re. Mivel nekem már van egy angol középfokú nyelvvizsgám, így ha le is teszem a felsőfokot csak +12 ponttal kapnék többet. Szerintetek megéri az a +12 pont a kockázatot? Napi szinten beszélek angolul, de ettől függetlenül benne lehet a pakliba, hogy nem sikerül az angol nyelvvizsgám így a pénzt is elvesztem (-50.000ft), és még +12 pontom sem lesz. Az én esetemben ez a +12 pont sokat számíthat?
ápr. 28. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden pluszpont jól jön. De miért ne sikerülne a nyelvvizsga? Ha felkészülsz rá, akkor menni fog.
ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit sürget az idő, így másfél hónapom maradt. Szeretek reálisan gondolkodni, hogy a másik eshetőség is előfordulhat. Köszi a választ.:)
ápr. 28. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem.


1.) Ha biológus mesterre jelentkeztél (ha nem, ez akkor is érvényes): többletpontod max 10 lehet, tehát plusz 12-t semmiképp nem kapsz

2.) Biológus mesterre érvényes kijelentés: az ELTÉN 1 mester kivételével mind angolul indul, ott nem jár plusz pont az angol nyelvvizsgáért

ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!