Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE pszichológia ponthatár...

ELTE pszichológia ponthatár 2024-ben? Csökkenni fog vagy emelkedni?

Figyelt kérdés
Szerintetek? Várható vajon drasztikus emelkedés? Tavaly 455 volt.

máj. 1. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, nem bántalak meg, de szerintem egy ilyen kérdéssel lényegében hasraütésszerű jóslásra készteted a válaszolókat. A ponthatárok évről évre fluktuálni szoktak, részben az adott évi érettségi feladatok nehézsége, részben a keretszámok és a meghirdetett félévenkénti költségtérítés összegének változása, részben pedig az adott évi jelentkezők átlagos tehetségessége és sorrendválasztása (ELTE-Pázmány-Károli) miatt. Hiába írja itt neked le bárki, hogy szerinte jelentősen nőni fog a ponthatár, majd valaki más, hogy szerinte nem, ez körülbelül olyan, mintha azt írnák meg neked, hogy fehér lesz-e az idei karácsony. Vannak az életnek bizonytalanságai, ebbe bele kell nyugodni, mert különben legfeljebb csak áltatod magad.
máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudjuk, mert változik az érettségi. A tavalyi pontszám extrém magas volt, de az előbb említett ok miatt tényleg kár bármit mondani

#1 jól összefoglalta a befolyásoló tényezőket

máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arányban ugyanúgy magas lesz mint eddig, mégha pontos számot nem is lehet megjósolni. Eddig is sokan jelentkeztek pszichológiára és ezután is sokan fognak
máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írják, nem lehet bejósolni, főleg így, hogy változik a pontszámítás módja. Mindenesetre bejutni nem lesz könnyebb, mert továbbra is hatalmas túljelentkezés várható a szakon.
máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jelentős változás nem lesz. Bár nagyon remélem hogy jóval feljebb nem megy.
máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából attól vagyok besz4rva hogy ilyen nagyon abszurd, 480-490 magasságába ugrik fel:DD

Persze tudom, hogy ez a kérdés kb. kristálygömbös jóslás kategória.

máj. 1. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt szinte kizártnak tartom, szerintem annyival nem lesz nagyobb túljelentkezés, mint mondjuk tavaly és pontokat is nehezebb lesz szerezni. Ha ugyanaz maradna a pontszámítás szerintem akkor is csak 457-460 körülire ugrana fel, annál többet nem tudok elképzelni.
máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért gondolom, hogy egy picit lejjebb fog menni, mert eddig sokan be tudtak úgy is kerülni, hogy volt egy erős közép és egy erős emelt érettségijük + nyelvvizsga pontok, de most mindenképp 2 erős emelt fog kelleni, egy 450+ pontos eredményhez pedig kb 90% körülire kellene ezeket megírni, ami nem egyszerű egyik tárgyból sem, szóval ezért gondolom, hogy picit csökkenhet. De hát nem tudom, én is stresszelek emiatt (ELTE-t jelöltem 1.helyen), pont mert tavaly iszonyú magas volt és az elmúlt években csak nőtt minden egyetemen, már a Pàzmányon is 449 volt, már a 460-at lőttem be magamnak, hogy azt el kellene érni, akkor lenyugszom…
máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!