Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Régen (1990 környékétől-2004-i...

Régen (1990 környékétől-2004-ig), hogyan működött az érettségi?

Figyelt kérdés
Diákok, hogy készültek rá, mennyire volt fontos és nehéz? Melyik idegennyelv volt preferált és hogyan kapták meg a szóbeli tételeket?
máj. 10. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet ért, mint most... A matekot és magyart a kivülállók előbb tudták (a feladatokat), mint maguk az érettségizők - ez ma lehetetlennek látszik
máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 2000-ben éredtcségiztem ;)

Irodalomból 3 művet vagy 3 költő életpályáját kellett bemutatni, ezekből kellett 1-et választani, tehát nekünk még nem a mostanihoz hasonló IQ teszt volt.

Töriből előre ki voltak adva tételek, kb. 20, azokból kellett húzni egyet.

Matekból a zöld feladatgyűjteményvől adott ki asszem 7 feladatot az oktatási hivatal az érettségi napján reggel, tehát nekünk még nem előre papírra leírt komplett feladatokat raktak elénk.

máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kieg a matekhoz:

Gimi: 6 feladat, 1 bizonyítás (elmélet)

Szakközép: 5 feladat, 1 biztonyítás, 1 definíció (2 elm.)

máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem lehetett annyira nehéz és stresszes, mint manapság. Ugyanúgy május-júniusban volt az érettségi?
máj. 10. 18:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sokkal könnyebb volt mint most. És az egyetemi szóbelik hogy zajlottak?
máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Azért fiatalok...

Legyünk realisták...


Az akkori érettségi (most matekról beszélek) sokkal nehezebb volt. Nem volt olyan feladat, ami most van, 30p-ért, hogy 2+2 az mennyi. Voltak persze könnyebb és nehezebb feladatok, de a könnyebb is olyan, mint a mostani sorokban a középső etapban. A komplikáltabb meg sokszor olyan, ami most emeltes, pl:

lg(2^x - 15) + lg(17 - 2^x) = 2

Ilyen feladatok hol vannak mostanában...??? Sőt, az egyik általunk gyakorolt sorban deriválás is volt.


A magyar kapcsán meg ugye volt 3 cím és ennyi, de ne feledjük, egy feladat, ha az nem ment, nincs kompenzálási lehetőség...


Összességében erősebbnek, nívósabbnak tartom az akkori érettségit. A mostani igazodik a diákok átlagos értelmi képességeihez, azaz szépen ereszkedik alább a 0 szinthez.

Tudom, ez sokak számára sértő lehet, de összességében igenis ez a helyzet.

máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Magyarból könnyebb megtanulni tételeket mint szövegértést novellaelemzést stb. És az érettséginek ezzel az oktatási színvonallal milyennek kéne lennie? Nagyon helyes hogy az átlagos képességekhez igazodik. A diplomáért úgyis meg kell dolgozni, de már a felvételért is, mert a népszerű szakokra nagy a verseny
máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

#2 vagyok ismét

Szerintem is a mi diák korunkban nehezebb és komolyabb volt az érettségi mint manapság, komolyan készülni kellett rá, mait meg kb. röhögve meg lehet csinálni 0 tanulással.

Az én rendzseremben azt láttam hátránynak, hogy nem a képességeinket, készségeinket, értelmi szintünket fejlesztette és mérte, hanem nekünk csak bemagolni kellett az anyagot majd azt vissza mondani.

Talán ennyiből jobb a mai rendszer, hogy valamennyire értelmi szintet fejlesztő.

máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Milyen volt?

Igazságtalan. Főleg a felvételi része.

Akkor is mást írt, aki továbbtanult (mint most az emelt), de két példányban, egyiket a suli, másikat meg a felsőoktatási intézmény javította, tök jól fel lehetett pontozni azt, aki fel akartak venni. Kód volt ugyan rajta, nem név, de meddig tartott megmondani a kódot? Plusz szóbeli volt az egyetemen, főiskolán. Én a helyi belgyógyász fiával szóbeliztem fizikából, meg se mukkant, 15 pontot kapott (pár nap műlva simán kirakta névvel az eredményeket az egyetem).

Ráadásul pon úgy volt pontozva a közös érettségi-felvételi, mint a sima, és mivel jóval nehezebb volt, sokszor hármas-négyes lett a vége, míg a simát írók jóval könnyebb feladatsorra jobb jegyet kaptak. Most legalább a pothatároknál ezt is figyelembe veszik az érettségi jegynél.

máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
ja, és töriből nem volt írásbeli.
máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!