Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányszor lehet vizsgázni az...

Hányszor lehet vizsgázni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egy tárgyat már másodjára veszek fel. Múlt évben már vizsgáztam belőle kétszer sikertelenül. Most újra felvettem vizsgakurzusként. Most már csak egyszer tudok vizsgázni dékáni engedély nélkül? Mert a 4. vizsgaalkalom dékáni engedélyhez kötött én úgy tudom. Vagy a vizsgaszámot félévenként kell érteni és most újra vizsgázhatok 3-szor dékáni engedély nélkül, csak ki kell fizetnem a vizsgadíjat? (Miskolci egyetem, GÉIK)

Úgy tudom eltörölték azt, hogy x-edik vizsga után elbocsátanak, így akárhányszor lehet vizsgázni. Hogy is van ez?



máj. 17. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg összesen 6x, utána kitesznek és újra kell felvételizned
máj. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb írtàk. Egy vizsgaidőszakban 2 alkalommal. Szigorlat és alapvizsga kivételével van +1 ismétlő javítóvizsga alkalmad, ami fizetős, így sima vizsgàt egy félévben 3 alkalommal próbàlhatsz meg maximum.

Ezek összeadva több féléven keresztül max 6.

máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát hiába vizsgáztam a tárgyból tavaly kétszer, most mivel ez másik vizsgaidőszak, újra vizsgáhatok 3-szor.


Én úgy tudom rtavaly ezt eltörölték és nem tesznek ki a 6. után

máj. 17. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 én nem tudok arról hogy ezt eltörölték volna, de a saját egyetemednél kéne utánaérdeklődni, mert az a biztos infó.
máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

A sikertelen vizsgák javítása

53. §

(1) A hallgató sikertelen vizsga esetén ugyanabban a vizsgaidőszakban javítóvizsgát

tehet. A sikertelen javítóvizsga esetén a vizsga ugyanabban a vizsgaidőszakban egy

alkalommal megismételhető (ismétlő javítóvizsga).

(2) Ismétlő javítóvizsga alkalmával a hallgatónak külön meghatározott vizsgadíjat kell

fizetnie. Az ismétlő javítóvizsga, valamint ugyanabból a tantárgyból későbbi képzési

időszakban megkísérelt minden további vizsga díjköteles. A díjköteles vizsgákra csak

a vizsgadíj Neptun rendszerben történő befizetése után lehet jelentkezni.

(3) Ha a hallgató a kötelező szakmai gyakorlatot önhibájából nem teljesítette, vagy „nem

felelt meg” minősítést kapott, és ezt az arra kijelölt időben nem pótolta, illetve nem

javította ki, a szakmai gyakorlatot meg kell ismételni, újra fel kell venni a Neptun

rendszerben.

(4) Ha a hallgató a vizsga eredményes letételére a rendelkezésére álló pótlási

lehetőségeket az adott vizsgaidőszakban kimerítette, vagy önhibáján kívül nem tudta

kihasználni a vizsgalehetőségeket, akkor az adott vizsgaidőszakban egyetlen tárgyból

és csak egy alkalommal dékáni méltányosságot kérhet.

(5) Ha a hallgató a vizsga eredményes letételére kimerítette az adott vizsgaidőszakban

(normál és a csak vizsgakurzusos) rendelkezésére álló pótlási lehetőségeket, vagy

önhibáján kívül nem tudta kihasználni a vizsga lehetőségeket, valamint igénybe vette

a dékáni méltányosságot, akkor a vizsga pótlására tanulmányai során összesen három

alkalommal rektori méltányosságot kérhet.

máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!