Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályozóvizsgára kinek kell...

Osztályozóvizsgára kinek kell felkészíteni?

Figyelt kérdés

10. évfolyamos tanuló résztvehet OKTV-n?

Tudtommal igen, viszont osztályózóvizsga szükséges hozzá a 10.-es tananyagból, a 10.-es tanév szeptemberéig (ezt én most augusztusban tenném le).


Az osztályozóvizsgára kinek kell fekészíteni?

A szaktanár hivatalosan nem tudom, hogy készíthet-e mivel szerintem ő állítja össze a feladatsort (??). OKTV-re viszont ő készítene ezért a magántanárt kicsit hátbaszúrásnak érzem. Teljesen egyedül pedig nem tudom menni fog-e a tananyag elsajátítása.



máj. 18. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

OKTV-re a szaktanárod felkészíthet, már ha vállalja ezt a plusz munkát ingyen. Gyengébb gimikben nem törődnek ezzel.


Más kérdés, hogy az iskolád hajéandó e neked osztályozó vizsgát szervezni az OKTV terveid miatt.

máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Beszéltem erről az igazgatóval és megszervezik a kedvemért a vizsgát, ezzel nincs probléma.


A szaktanár pedig nagyon szívesen készít az OKTV-re, idén is rengeteg szabadidejét áldozta versenyekre, konkrétan az egész tavasziszünetét ránk fordította.


Viszont az osztályozóvizsgára nem tudom hogy szabad-e neki készíteni, ez a kérdéses.

máj. 18. 22:17
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
10.-es tanuló nem, csak 11.-es és 12.-es vehet részt OKTV-n.
máj. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Minek kéne az osztályozóvizsgára bárkinek is felkészítenie? Ha le akarod tenni, készülj fel magad! Nem arról van szó, hogy kórházban vagy betegen, és nem akarsz évet veszteni, mert akkor segítenek, de a fölösleges magánhobbidhoz? Minek neked az OKTV 10.-ben, ha egyáltalán lehet? Sose hallottam még ilyet!
máj. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

#4 Pl sokszor beleszámít egy OKTV eredmény a későbbi felvételibe. Én úgy gondolom az eddig leírtakból, hogy a Kérdező kiemelkedő képességekkel rendelkezhet, és "haladósabb" az átlagnál. Miért kellene visszafogni?


Kérdező: nem vagyok tisztában a dolgokkal, ezért kérdezem: osztályozóvizsgát a 11-es tananyagból kell tenned, vagy a 10-ből? Ha a 10-ből, akkor nem értem, miért probléma, hiszen mindjárt végzel ezzel az osztállyal, nem kell konkrétan felkészülnöd külön.

Ha a 11-ből, akkor az kb osztályugrásnak felel meg (?). Én megkérdezném a tanárod, hogy valamennyi pénzért hajlandó-e magánban felkészíteni? Valószínűleg értékes diák vagy a számára is, így baráti árat fog megszabni, de talán Milkacsokiért is megteszi, mert ez neki is fontos, de akkor kösd fel a gatyád, mert egy évi anyagot kell benyomnod néhány hónap alatt! (nem lehetetlen, de elég kemény)


Sok sikert, és további hasonló lendületet!!!

máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem olvastam végig rendesen, amit írtál. Tehát most te 9-es vagy, és a 10-es anyagból vizsgáznál augusztusban?
máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Meg ne kérdezd a tanárodat, hogy magánban mennyiért készít fel, mert azzal a lendülettel jelent fel vesztegetésért! Milka csoki? Jézus, 5-ös! Te Milka csokival fizeted a villanyszámládat? Neki is fontos??? Hát kapaszkodj meg, 5-ös, annyira egészen biztosan nem fontos, hogy rabszolgamunkát végezzen a családjával való törődés helyett!
máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 Milyen vesztegetés, te eszetlen? Mióta vesztegetés magántanárhoz járni? Nem a felkészítő tanáránál fog vizsgázni. Hű, de okos vagy... A továbbiakra már szavak sincsenek, úgyhogy azokra nem is reagálnék érdemben.
máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
6-os! Igen, jól értetted, most vagyok 9.-es és a 10.-es anyagból vizsgáznék. Köszi a válaszodat!
máj. 20. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
A saját iskolai tanárához nem járhat magánórára, mert összeférhetetlen. Pont. A saját tanárával nem kerülhet anyagi kapcsolatba. Onnantól kezdve ugyanis a tanára nem lehet elfogulatlan. Sok ész nem kell hozzá! De, a saját tanáránál fog vizsgázni. Na majd még azt is megrendeled, hogy kinél, mi?
máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!