Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jobb jegyet írt be a tanár...

Jobb jegyet írt be a tanár Neptun-ba. Szóljak szerintetek?

Figyelt kérdés
Írtam egy 3-as és egy 5-ös zh-t a félév alatt (mid-term, end-term). Ezek alapján 4-es járna, amit el is mondott, mert felsorolta tegnap név szerint hogy ki milyen jegyet fog kapni. Erre ma látom hogy 5-öst írt be a Neptunba, de nem megajánlott jegyért hanem rendes jegybeírásként. Én szívem szerint nem szólnék, néhány ponton múlott a 4-es a hármasra sikeredett zh-nál, valamint szinte minden órán ott voltam és szorgosan jegyzeteltem. Szerintem megérdemlem az 5-öst. Ha nem szólok, és a tanár észreveszi, lehet bajom belőle? Valamint ha már rendesen beírta a jegyet a Neptun-ba, tud rajta még változtatni?

máj. 22. 15:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ne!
máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy szólj!
máj. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Én nem szólnék. Nem veszi észre, nem nézegeti, amit már beírt. De ha észreveszi, akkor se a te felelősséged. Akkor majd átírja, ha akarja.
máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
44%
Én szólnék. Úgy gondolom, hogy így cselekszem helyesen. Egy négyes is nagyon jó jegy és ezen semmi sem múlik.
máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%
Hát, azon se múlik semmi, ha nem szól. Senkinek nem okoz kárt, magának viszont hasznot. Te egész életedben kizárólag az erkölcsi magaslatok szerint cselekedtél, 4-es?
máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
55%
Nem az volt a kérdés, hogy én hogyan cselekedtem egész életemben. Szerintem ne vegyük személyesre a hangvételt mert egyáltalán nem releváns a kérdés szempontjából.
máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%

Morál kérdése...

Jogtalanul kapsz valamit, amit nem érdemeltél meg...

Nyilván akkor tajtékoznál, ha jogtalanul kapsz valami rosszat, amit nem érdemelsz; pedig ezen eset tükrében csak kiegyenlítődik a jószerencse.


Gondold végig, mit diktál az erkölcsi tartásod.

máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom milyen következményei lehetnek, de én tuti szólnék neki.

Márcsak azért is mert folyamatosan paráznék, hogy mivan ha észreveszik és következménye lesz.

Ha te nem ez a parázós típus vagy mint én akkor ne szólj neki.

máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%

Szólnék a helyedben.

Egész másképp is fog a tanár hozzád állni onnan kezdve, ha látja, hogy becsületes vagy.

máj. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Anno öngyilkos lett egy tanárunk hétvégén, hétfőn mentem volna hozzá vizsgázni. Pár nap múlva bekerült az etr-be egy ötös. Mentem, szóltam a to-n, hogy biztos tévedés, nem vizsgáztam. Rajtam kívül senki nem szólt. Nekik maradt az ötös, én meg mehettem szóbelizni a tanszékvezetőhöz, aki szétszivatott, cserébe az őszinteségemért.
máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!