Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít középiskolai végzett...

Mi számít középiskolai végzettségnek?

Figyelt kérdés
3 éves szakmunkás iskola is középfokú végzettségnek tekinthető?
2009. jan. 9. 16:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
igen
2009. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem pedig nem. Középiskola, az szakközépiskola. Középfokú végzettség a gimnázium és a szakközépiskola, tehát ha van érettségid.

A kérdőíveken úgy szokták feltenni a kérdést, hogy

- 8 ált. alatti

- 8 általános

- szakmunkás

- középfokú

- főiskolai

- egyetemi

2009. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
sztem sem számít középfokúnak. ált. azt mondják, hogy szakmunkás és /vagy középfokú végzettség.. tehát ez alapján én azt mondanám, hogy NEM.
2009. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

van alap, közép és felsőfokú végzettség. 8 ált. alatt nincs végzettsége, mert nem végzett. középfokú végzettséget adott a szakmunkásképző, a szakközépiskola, és a gimnázium. felsőfokút a főiskola és az egyetem is, hiába van a fent említett listában az is külön kiírva.

Mivel a szakmunkásképző egyértelműen nem alapfokú hanem középfokú iskola, az ott szerzett végzettség is középfokú. Mert ha nem középfokú, akkor mi?

2009. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
valóban ,ha a kérdőíven külön van a főiskola és az egyetem, akkor a föiskolán nem is felsőfokú végzettséget lehet szerezni?
2009. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Gimnáziumi vagy szakközépiskolai tanulányok lezárása érettségivel. ez a középiskolai végzettség.
2009. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

18:17-es: a főiskolai meg az egyetemi végzettség is felsőfokú végzettség, ugyanúgy diplomát kapsz.

régi osztatlan képzésben annyi volt a különbség, hogy az egyetemi magasabb fokúnak számított (de ugyanúgy felsőfokú mindkettő).

2009. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Most is magasabbnak számít az egyetem, mint a főiskola. De ugyanúgy felsőfokú mindkettő. Ez kb. olyan, mint a gimnázium és a szakközép, a szakközép magasabbnak számít, mert szakirányba tanulsz.
2009. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

a kerdesre valaszolva: nem

a gimnazium vagy szakkozepiskola a kozepfoku

2009. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
egyszerű, tökmindegy milyen iskola, ha van érettségid, az középfokú... alapfokú a 8 általános, a szakmunkást külön szokás említeni, a diploma meg a felsőfokú végzettség
2009. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!