Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem-HÖK. Vélemény?

Miskolci Egyetem-HÖK. Vélemény?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az itteni HÖK-ről? Személy szerint úgy gondolom, hogy néha már nagyon nyomorultnak kell lenni ahhoz, hogy a döntéshozók elbíráljanak valakinek szociális ösztöndíjat vagy ehhez hasonló juttatást. Személyesen ismerek olyat is, aki HÖK-ös ismerős által jutott (csalással) nem kis összegű ösztöndíjhoz, akinek meg már tényleg szüksége lenne rá, annak nem jut...Na meg tavaly speciel mindenki kapott karácsonyi pénzt, csak mi nem...kíváncsi lennék, hogy az az összeg hova vándorolt...
2010. nov. 12. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Volt pasim itt végzett tanárit, aztán elment máshova föcire, megcsinálta a tanárit mindenestül, most visszajött ide doktorira. Közölték vele, hogy nem taníthat (jelzem, a tanult anyag dettó ugyanaz volt elejétől a végéig). Szóval, most sz*patják azzal, hogy kérnek tőle németből is egy középfokút (és még csak nem is szaknyelvi vizsgát kérnek, csak egy sima középfokút).

Kukikalapok a Miskolci Egyetem nagykutyái, meg azok csicskásai is!

2010. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Előző vagyok: jó, ezt nem HÖK-ös sztori, de hozzátartozik az igazsághoz.
2010. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

a HÖK mindenhol egy bűnbanda.

Bp egyik nagy múltú egyetemére járok, még csak nem is olyan nagy létszámú diák tanul itt, de olyan maffia van, nagy lehúzások, szereposztó dívány, stb.


persze hogy az kapja a szoctámot, aki térdel, vagy nyal. az lesz a suliújság főszerk-je, aki a hökös főfütyi nője, az mehet át költségesről államira, aki cumizza a hök elnököt.

soroljam még???


és ez tényleg mindenhol így megy.

2010. nov. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
45%

Nagyban függ a kartól is. Persze mindenhol vannak szomorú történetek, hogy pl. a "wc-re is autóval megyek"

gazdag gyerek nemtudomkitőlhogyanszerzett "tíz testvéremmel élek a nagymamámnál Szombathelyen" papírral megkapja a létező összes támogatást és keres így havi 50-60ezret, miközben Székesfehérvárról, vagy Csíkszeredáról nem kerülsz be a koliba. Meg a hökös nagyszájú barátja megkapja a kétszerannyit, miközben semmit, akinél tényleg 24000Ft az egyfőrejutó. De a legtöbb döntés tisztességes, s a fellebbezésekkel is lehet nyerni, mert tényleg megnézik őket és úgy mérlegelnek. Sok múlik mostanában azon, hogy az ember megfelelő papírokat ad-e le. Pontosan el kell olvasni, hogy mit kérnek, a pontozás eléggé meghatározott, mire mennyi jár és hol a ponthatár. Nem mindenkit ragad el a hév e felelős pozícióban, sok embert tényleg a segítő szándék vezérel a HÖK-be, s tisztességesek, a pontrendszer meg segítheti is az objektív döntéseket.

Amúgy a Karok támogatottságától is sok függ, a Bölcsészettudományi Kar mögött például nem nagyon állnak nagy támogató cégek, szóval... mindig ott volt a legkisebb összegű támogatás mindenből, meg állandó a civakodás a pénz miatt. Volt olyan Karácsony, hogy a Gépészkaron 15000 volt az ajándék, emitt meg 500Ft.

2010. nov. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez az egyetlne iskola, ahol ez megy. A mi intézményünkben is hasonlóan működik az egész. És ami a legszomorúbb az egészben, hogy a HÖK-öt senki nem ellenőrizheti, az iskolán belül sem, mert ők teljenes függetlenek, bármit megtehetnek. Én úgy ahogy van, felszámolnám az egész léhűtő bagázst. Felesleges az egész a mi iskolánkban legalábbis.
2010. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is rossz véleményem van róluk, mivel olyan személyeket választott meg az évfolyam felelősnek, akik nagyban tojnak az egészre...


Egyébként durva, hogy azok kapnak kolit, akik Mercees-szel járnak, látszik rajtuk, hogy nem szorulnak rá támogatásra és mindemellett még mennyi támogatást is kapnak. Gondoljunk bele abba, hogy nem csak a "hősi miskolciaskodást" kell figyelembe venni, menjünk már este végig 11 után a kolik előtti parkolóban (addig lehet vendég) és nézzük már meg hány trabantot látunk és hány több milliós autót, na kérem, erről beszélek... Ők maguk hívják rá a figyelmet, mert ráteszik a saját karuk szimbólumát, stb...


A másik pedig tényleg a támogatások odaítélése, és tényleg félreinformálják az embert, személyesen is, levélben is kétértelmű üzeneteket küldenek, határidő előtt fél nappal üzennek mindenről, belekötnek amibe lehet. Egyik volt osztálytársam mesélte, hogy előző félévben ő ugyanarra a beadott papírokra kapott támogatást, most meg nem. Az az egészben a legrosszabb, hogy nem tudjuk, hogy hány pontot lehet elérni, ki hány pontot kapott és végülis ez az összegek terén hogyan oszlik meg. :S Igazából nem tudunk semmit, de csökken, (jó esetben nem változik) a támogatás mértéke, de gondolom a saját maguknak kiítélt közösségi ösztöndíj egy részét mégsem adják át jószívűségből másoknak. Én úgy érzem, hogy aki ilyen munkát vállal el, akkor ne kaphasson érte fizetést, meg olyan FELELŐSSÉTELJES embereket kellene oda beválasztani, akik tényleg nem kotyogják el más anyagi helyzetét, emberségesek, megértőek és nem viszi el őket a hév, hogy jaj, én hökös lettem... Sajnálatra méltó, de nálunk nem így van... Jövőre úgyis ugyanezek lesznek a hök-ösök, mert úgyis megszavazza őket az évfolyam, csak éppen szerintem semmi haszna nincs. Kíváncsi elnnék, hogyha lenne valami tüntetés, például hogy minden képzést fizetőssé tennének, akkor ő kiállnának-e értünk, mert szerintem fél nappal előtte mondanának, vagy írnánakv alamit...


Az lenne a legjobb megoldás, hogyha ezt a munkakört feltehetőleg ügyintézők, esetlegesen tanárok vennék át, akik hitelessége igazából nem megkérdőjelezhető és tényleg az igazságossá galapján ítélnének meg egy támogatást és nem aszerint, hogy valaki... Meg egyébként oké, hogy protekcióval elér valamit, de az életben mindig ilyen dologhoz nyúlna? Nekem lesülne a bőr a pofámról, ha ennyi és ennyi pénzem lenne, beadnám a támogatásra és elszedném mástól...


Egyébként gondolom, hogy sehol sem jobb, de ennyire sz.rházi banda, mint itt, akik intézi a mi "ügyeinket" meg "támogatásainkat" szerintem kevés van

2011. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várom még a véleményeket. De még azt szeretném megjegyezni, hogy fogalmam sincs, miért nem ellenőrzi őket senki, holott igen nagy összegekről beszélünk...
2011. márc. 15. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra például az is rejtély, hogy miért azok az emberek kerültek oda, akik ott vannak. Értem, hogy szavaztunk, de az évfolyamnak nem olyanokat kellett volna választani,a kivel jó volt inni például a gólyatáborban, de semmi felelősségérzete nincs. :S


Igazából szerintem sokan nem is azért jelentkeztek, mert segíteni szeretnének a társaikon, hanem hogy olyan körökbe jussanak, lenézzék a többi embert, stb.


Emellett még a tapasztalatlanságukat is kiemelném, mivel nálunk akik intézik az ösztöndíját... Hát elég érdekesek, mivel akárki akármilyen kérdéssel fordul hozzájuk, sohasem tudnak válaszolni...


Szerintem az az igazság, hogy ugye nem olyan hű de nagy a személyi jellemzők fontossága és mivel egy ügyintéző is el tudná intézni ezeket, nem értem, hogy miért hallgatóknak kell. Ez kb. olyan lenne, minthogy néhány hallgató javítaná a többiek dolgozatát, stb... Egyébként remélem, hogy beáll valamiféle változás és tényleg tisztességes módon fognak mindent kiosztani.

2011. márc. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyanok mint a bíborosok a barokk korszakból.


Pénzesek (nyilván önzetlen tetteikért és közösségért elvégzett áldozatos szolgálataikért), képmutatóak (nagyon tudják adni magukat ha történik valami), és beképzeltek (kiváltképp a "hagyományőrző tevékenységükre").

Bár azt mondják vannak rosszabbak is más egyetemeken, igaz szerintem nem biztos, hogy ilyen alacsonyan kéne tartani a mércét. ...de felőlem azt csinálnak amit akarnak :D

2015. nov. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A hallgatói önsegítő közösség? Az egy maffia, legalábbis az én egyetememen mindenképpen. Annyi önelégült segggfejjel még nem találkoztam egy helyen, hiába a hallgatók választják, komolyan látszik az önszelekció. És nem tudom felfogni, hogy kinek támadt az az elképzelése, hogy olyan ügyeket bízzon dilettáns idiótákra, amelyek mások életpályáját alapjaiban határozzák meg!

A minimum az lenne, hogy a választásukat minimális részvételhez kössék, ha már annyira hangsúlyozva van, hogy ez micsoda egy demokratikus szervezet, de a feladatköreiket így se indokolja semmilyen ésszerű indok!

2016. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!