Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Japán szak: ELTE vagy Károli?

Japán szak: ELTE vagy Károli?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek és nem tudom, hova menjek. Hol jobbak a tanárok? Esetleg a pályázatok/külföldi tanulmányok/ösztöndíjak/elhelyezkedési lehetőségek hol jobbak?

Melyik diplomának van nagyobb súlya, mármint ha a kezemben van pl az ELTÉs akkor biztosabb az elhelyezkedés vagy inkább a károlissal?


2010. nov. 21. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
ELTE
2010. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Mindkettő suliban ugyanazok tanítják, szóval mindegy.
2010. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehet hogy ugyanazt tanítják de mondjuk azért van egyetem és egyetem között különbség. Nem mindegy hogy hol végez az ember, mert legelőször azt fogják megkérdezni...

Én csak szeretnék a lehető legjobb helyen tanulni és aztán elhelyezkedni.

Légy szíves ha azt írod, hogy tök mindegy fejtsd ki, hogy miért!

2010. nov. 22. 16:42
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

A Károli egy "használhatóbb", gyakorlatiasabb ismeretet ad.


A tapasztalatom az, hogy nem azt kérdezik, hogy hol végeztél.Az számít, hogy milyen szinten sajátítottad el a nyelvet.

Több olyan tolmácsot ismerek aki még egyetemet sem végzett...és mégis nagyon jó.

2010. dec. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azéet tök mindegy, mert olyan kevés fehér ember beszéli ezt a nyelvet (pláne itthon), hogy nem az fogja érdekelni a megbízót, hogy hol végeztél, hanem az, hogy beszéled-e a nyelvet a megbízó által kívánt szinten, stílusban (jogi, gazdasági, stb.).
2010. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*Azért
2010. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja értem! Hát én remélem jól fogom beszélni(már ha felvesznek...). Köszi, hogy felvilágosítottál! :)
2010. dec. 5. 10:19
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

Abban ne reménykedj, hogy az egyetemen fogsz megtanulni japánul.

Oda a felvételizők 90%-a min. sankyuval, de inkább nikyuval megy.

Az ELTE pedig végképp nem nyelviskola...

Úgyhogy がんばって ください。

2010. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent a sankyu és a nikyu? Még ezeket a kifejezéseket nem hallottam. A nyelvtudás szintjére vonatkozik?


Bocsi, h ide írtam a kérdést. Légyszi, ne töröljétek! Köszönöm!

2010. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A sankyu(3kyu) és a nikyu(2kyu) a nyelvtudási szintet jelző minősítés, amit a JLPT(Japanese-Éanguage Proficiency Test kitöltésével kaphatsz meg (tehát mint angolból és németből a B2es vagy a C1es stb. nyelvvizsga) A Károlira legalább sankyu nyelvtudással rendelkezőket várnak, de az abszolút kezdők bevezető nyelvi órákra járnak.
2011. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!