Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek hogy kibírjam az...

Mit tegyek hogy kibírjam az érettségiig? Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Elég elit gimnáziumba járok, 8 osztályosba irattak be szüleim, szóval ötödiktől járok oda. Most 11-es vagyok, és kezdem úgy érezni, hogy a tanárok egyre inkább (főleg ettől az évtől, mikor már fontosak a jegyek és a támogatás) ellenem fordulnak, semmiben sem támogatnak, egyre kiélezetebbek a kivételezések, szem hunyások a tanár gyerekek dolgai felett, szinte az összes tanár akádolyokat gördít elém. Attól félek, hogy így nem sokáig fogom már bírni. Ilyen lenne egy gimi belülről, ami országos hírnévnek örvend? Tudnátok adni valami tanácsot, hogy hogy érhetném el a céljaimat?
2009. jan. 15. 18:37
 1/4 anonim válasza:

Sajnos, főleg hogy elit gimibe jársz előfordulhat h nagyon kemények lesznek hirtelen a tanárok,. MNekik az a céljöuk hogy az iskolátokból lehetőleg minél több diák jussson tovább egyetemekre. Igy nagyon bekeményítenek, hogy jobban tanuljatok. Nemcsak eléd hanem minden osztálytársad elé akadályokat görditenek. Sajnos ezeket le kell küzdeni lehető legjobb tanulással. Nekem is van ilyen tanárom akinél a régi átlagomhoz képest most majdnem megbuktam, mert anynira kemény tanár. Lényeg h óráról órára probálj készülni és ne dolgozatról dolgozatra. számolj vele h bármikor számonkérhetnek. Ha tudsz tegyél előrehozott éretségit, mert akkor jövőre 1 tantárggyal kevesebbre kell készülnöd. És nyugi, túléled és elréd a célodat. Ne idegeskedj, ne húzd fel magad a tanárok hülyeségein, probáld meg okosan/észerüen elsimitani a dolgokat vha vannak problémák.

Amugy 12.kes vagyok és nekem is volt elég bajom itt a gimibe, csak nekem nem a tanárokkal hanem osztállyal, de épp elég volt ahhoz h leromlott az átlagom... Most kinöok közepette probálom feltornászni, hogy felvegyenek majd ahova menni szeretnék.

Sok sikert a tanuláshoz!

2009. jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, jó tudni, hogy máshol is van ilyen. Pl. előrehozott érettségit fogok tenni májusban németből, amiből most le kellett osztályvizsgáznom. A tanár olyan nehézre állította össze az írásbeli részét, h épp hogy elértem a 4es szintet az összjegyben, pedig közép fokú nyelvvizsgám van németből és eddig mindig 5ös voltam belőle, így viszont 11. és 12. évvégén is 4est kapok belőle. Én próbálok mindent megtanulni, teljesíteni, úgy érzem megteszek mindent, mégis minden rosszul sikerül. Néha úgy érzem, h tehetetlen vagyok és nagyon félek a jövőtől...
2009. jan. 15. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:

lesz még ilyen az életben, nem ringatlak illúziókba!

fogakat össze, jó vagy, ezt a kis időt már fél lábbal is :)

a jövőtől ne félj, ügyes vagy, okos vagy, szorgalmas vagy, több nem kell, max egy kis szerencse.


azok, akikkel kiveteleznek, hidd el, később szívni fognak, mint a torkosborz..ha maguktól nem ütik meg a lécet

2009. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a bíztatást, összeszedem magam és megmutatom, hogy mire vagyok képes. Bár azért remélem egy kis szerencsében is lesz részem vmikor:)
2009. jan. 15. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!