Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak egy iskolát jelölök...

Ha csak egy iskolát jelölök meg és nem vesznek fel oda, akkor mi lesz úgy értem azt hallottam valahova fel kell venniük, de akkor hova? (középiskolai felvételre gondolok)

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ún. kötelező beiskolázási helyek. Ezek azok a középiskolák, ahová bárkit felvesznek (éppen ezért általában nem túl magas színvonalúak). Ha sehová sem vesznek fel, akkor ide kell beiratkoznod mindennemű felvételi eljárás nélkül, ha még tanköteles korú vagy. Az, hogy számodra melyik ez az iskola, ha jól emlékszem, a lakóhelyed dönti el, de az önkormányzatnál meg tudják mondani azt is, hogy ez így van-e, illetve azt is, hogy a közeledben melyik iskola a kötelező beiskolázási hely.
2009. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem vesznek fel abba az Iskolába, ahova jelentkeztél akkor a következőt, tudod tenni. Megkeresed az Interneten azokat az Iskolákat, amiket ismersz és megnézzed, hogy van-e hely valamilyen szakra. Ha van, akkor kérsz az Általános Iskolából egy Új jelentkezési lapot, és azt újra kitöltöd. A kitöltött jelentkezési lapodat pedig visszajutatod az Iskolába ( Ha nálatok van ilyen, hogy pályaválasztási tanár, akkor annak, ha nincsen akkor, pedig az Osztályfőnöködnek). Ő pedig eljuttatja az általad jelölt Iskolának az Oktatási Minisztériumnak (Erre sajnos pontosan nem emlékszem már)

Ui: Remélem tudtam segíteni. Leli

2009. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második hozzászoló vagyok:

Ő pedig eljuttatja az általad jelölt Iskolának vagy az Oktatási Minisztériumnak (Erre sajnos pontosan nem emlékszem már). Leli

2009. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nem vagy jó közismeretből de tehetségesnek érzed magad jelöld meg a kisképzőt, nekem bejött
2009. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!