Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi igaz abból, hogy ha nem...

Mi igaz abból, hogy ha nem sikerül elérni első félévben a kiírt kreditszámot, akkor a második félévet nem kezdhetem el?

Figyelt kérdés
Elsőéves főiskolás vagyok, két vizsgám 1-es lett (pótvizsga nincs), az egyik egy 4 kredites kötelező tárgy, úgyhogy valószínűleg nem lesz meg a kötelező kreditmennyiségem. Mit lehet ilyenkor kezdeni? A suli nem érdekel, máshová is felvételizek idén, tehát ebből a szempontból nem zavar, de ha nem kezdhetem el a második félévet, akkor ha jól tudom, nem jár családi pótlék.
2009. jan. 19. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy megvolt a féléves minimum kreditszám, és valóban csak ezzel lehetett beiratkozni a következő félévre, de ezt csak a harmadik félévtől nézték. Tehát a másodikra még annyival íratkoztunk be, amennyi sikerült, a harmadiknál viszont már produkálni kellett a két félév kreditjeiből a félévenkénti minimumot. Remélem érthető voltam:)

Szóval, ha a minimum 30 kredit, de az első félévben csak 20-at szerzel, még beiratkozhatsz a második félévre. Akkor viszont már legalább 40-et kell teljesítened, hogy meglegyen az átlag félévenkénti 30, és beiratkozhassa a harmadikra.

De ez lehet, hogy sulinként változik...

2009. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, abszolút érthető voltál. :)
2009. jan. 21. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy felsőoktatásban nincs is családi pótlék...
2009. febr. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!