Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vagyok egy tanulós-mago...

Ha nem vagyok egy tanulós-magolós fajta, érdemes egyetemre mennem?

Figyelt kérdés
Vagy felejtsem el? Mert azt hallottam h ott már nem működik az a fajta "magamnak visszamondás" mint középsuliban,mert annyi az anyag.Ez igaz?Már ott is szenvedtem ezzel a módszerrel,egész délutánok mentek rá. Akkor ti hogy tanultok? Csak elolvassátok többször és kész?
2009. jan. 25. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a módszert, ahogy egyetemen tanulsz meg kell tanulni és meg kell szokni!

Nehéz elmondani, hogy tanulj, mindenkinél más!

Én viszonylag könnyen tanulok, úgy ha csak elolvasom!

De a visszamondós nem annyira célravezető!

Viszont ne ijedj meg ettől, középsuliban én is csináltam amit most te, most egyetemista vagyok, mégis megállom a helyem!

Sztem az, hogy menj-e egyetemre csakis a képességeidtől és az érdeklődési körödtől függ!!!


Ne a tanulási módszer mássága tántorítson el a célodtól!


Sok sikert!


Amúgy milyen szakra szeretnél jelentkezni?

2009. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
gyógytornász vagy szülésznő,szóval egészségügyi vonal.
2009. jan. 25. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:
szülésznő én is szeretnék lenni,de én magolós fajta vagyok igy azt mondták, hogy bekerülni bekerülnék,mert jo az átlagom, de lehet hogy nem bírnék bentmaradni.Tanárunk ugy mondta, hogy egyetemre csk az mennyen aki igazán tanulni akar és fogja is majd kamatoztatni kint a tudását és nem csak bemagolt részt tudja. vagy azt sem,mert ugye az elfelejti,így én is lemondtam a fősuliról, egyetemről :(
2009. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha CSAK magolásból éltek...

Akkor az nem mondom, h bejönne a felsőoktatásban!!!

De lehet, h nem csak magolásra vagytok, vagy képes, csak te még nem is tudod, h más képen is tudsz tanulni, teljesíteni!

Nehéz így megmondani!


Azok nagyon jó szakmák, a szülésznő nagyon szép!!!

És ha nagyon vágysz arra, h azzá válj, ne félj belevágni!

Ehhez persze első sorban magadat kell ismerned! Ha elég kitartó vagy sikerülni fog!!!

2009. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. jan. 28. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez elég különböző lehet. Én se vagyok magolós fajta... De pl. ahova én járok, ott egyenlrőe magolni nem is kell. Viszont minden hétre van legalább két beadandó, amihez először is meg kell érteni bonyolult, szaknyelvi szövegeket, aztán pedig le kell írni, hogy mit írt a szerző, miért azt írta és milyen kérdéseket vet ez fel.

Barátnőm más szakra jár, nekik ilyen alig van, viszont vizsgaidőszakban be kell seggelnie jópárszáz oldalas könyveket.

2009. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, én jóformán soha és semmit nem tanultam 18 éves koromig. Aztán érettségi előtt pár hónappal rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni. Az addigi eredményem majdhogynem egyenlő volt a nullával. Kihagytam egy évet, közben csináltam egy nyelvvizsgát, egy emelt biosz érettségit és egy középszintű kémiát. Felvettek. Most vagyok másodéves. Nem mondom, hogy könnyű volt, de megcsináltam. Az átlagom is egész jó. :)
2009. okt. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy mindegy, hogy magolós fajta vagy, vagy máshogy tanulsz, mert ha tényleg szülésznő szeretnél lenni, akkor bármi áron, de úgyis megcsinálod. :)
2009. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2009. okt. 5. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!