Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme két gazdasági...

Van értelme két gazdasági szakot csinálni egyszerre?

Figyelt kérdés

Gazdasági és menedzsment szakra járok. Gondoltam idén újra beadnék egy egyetemi jelentkezést, de ami levelezőn elérhető, azok közül csak a gazdasági szakok érdekelnének. Van értelme mondjuk jelentkeznem egy Emberi Erőforrások szakra? A tematika szinte végig ugyanaz, 20-30% max. az eltérés. És ez mindegyiknél így van: kereskedelem marketing, pénzügy és számvitel, turizmus vendéglátás...

Esetleg még az nemzetközi igazgatás érdekelne...


2011. jan. 17. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

sztem nem hülyeség, sőt, de sztem még nappalin is van értelme, mivel ahogy mondtad max 20% az eltérés (de csak az 1-2 évben!) ezért alig kell órát felvenni, és vizsgázni, szóval ahhoz képest hogy két szakot vinnél egyszerre, nem lenne sokkal több dolgod. ráadásul így sokkal több mesterszak is megpályázható, nem csak azok amelyek alapból következnek a két szakból, hanem ahol esetleg kreditelismeréssel lehet beszámítani.


egyébként ez a gazdaság és menedzsment a gazdaságtududományok üzleti ágába sorolható, ezért én inkább olyat választanék ami a közgazdaságtudományi ágba tartozik

2011. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit más aspektusból világítottad meg a témát, okosabb lettem! :)
2011. jan. 17. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!