Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest, vagy Veszprém? Ti...

Budapest, vagy Veszprém? Ti melyik várost választanátok a hallgatói éveitekre?

Figyelt kérdés
Mérnöki karra szándékozunk menni. A barátnőm ellenzi Budapestet, a tömeg, a közbiztonság, szmog miatt. Veszprém nyugisabb, az tény, de számomra ez nem igazán előny. Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban? Pro és kontra
2009. febr. 2. 21:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Jogos a félelme, miszerint ő ott (bp.) nem merne este egyedül lemenni az utcára, vagy azért ennyire nem húzós a dolog? Megszokható az ottani környezet? Várom az élménybeszámolókat :)
2009. febr. 2. 21:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Veszprém gyönyörű város-nekem a kedvencem a mai napig. Ennek ellenére Pestet választottam- nagyságrendekkel ingergazdagabb ott az élet. Közbiztonság nem félelmetes, engem sosem bántott senki nő létemre. Szmog, na aaaaaaaaaz van pesten bőven... Én az egyetemi éveimet ha választhatnék Pesten tölteném, nyugodtan élni, lecsitulni ráértem utána.:)
2009. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én Bp mellett szavazok.

Viszont 1 dolgot nem értek: Miért kell bármelyikőtöknek is feladni azt amit szeretne? Ha te Pestre akarsz menni, menj oda, ha ő meg Veszprémbe, akkor ő meg oda! Nem vagytok összenőve. Szerintem ne hagyjátok, hogy befolyásoljanak a döntéseitekben az érzelmeitek! Mindenki oda menjen, amit magának megfelelőbbnek talál. Ha igazán szeretitek egymást, kiállja a próbát a szerelmetek.

Mi a barátommal 200 km-re tanulunk egymástól. Hétvégente találkozunk, egy városban lakunk. 5 éve és 7 hónapja tart a kapcsolatunk, lassan végzünk a főiskolával, és nagyon jó a kapcsolatunk és nagyon szeretjük egymást.

2009. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam hasonló helyzetben, de én Pécs, Veszprém és Budapest közül választhattam. Végül Pécs lett belőle, de Budapestre nem is jelentkeztem, nekem pont elég Pécs, arra hogy órák után hazaessek, esetleg havonta egyszer elmenjek buliba.

De ha választani kell mindenképpen Pannon Egyetem, mint Budapest.


Igaz a BMEnek van neve, de nem csak ott képeznek jó szakembereket

2009. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Veszprém nagyszerű hely, kisváros tehát nincs olyan szmog és kosz mint Pesten. Itt a közbiztonság is jó, a közlekedéssel sincs gond, a buszpályaudvar nincs is messze a városközponttól. Buli szempontból, mindenki megtalálja a neki valót a tapasztalatok alapján. Vannak kisebb nagyobb klubok, kocsmák, "egyetemi bulihelyek", a kolis társasági élet is pörgős- folyamatos programok, rendezvények.

Ami hátrány: itt minden dombra vezet. De én mindenképp Veszprémet választanám Pest helyett. Persze ti döntetek.

2009. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mint Veszprémi válaszoló, szeretem Veszprémet és ide fogok járni a PE-GTK-ra. Ennek az egyik oka, hogy nem akarok mindennap utazni vagy koleszos lenni. A másik oka, hogy Pesten jóval drágábbak az egyetem díjai, sőt a veszprémieknek nem minden esetben biztosítanak koleszt! Ami a veszprémi bulikat illeti, szerintem szánalmas. Miért is? Minden szórakozóhely megszűnt, van kettő v három, amiknek a zenei stílusai nem jönnek be. Ok, az egyetemistáknak könnyebb, szerdánként van disco.
2009. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia.Inkább Veszprém!Gyönörű csöndes város.Ahol az egyetem van szép jó környék!Sok sikert!
2010. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Budapest lett és nagyon de nagyon örülök neki, hogy nem Veszprémbe mentem. Itt van minden, minden közel van, stb stb rengeteg előny. Csak kicsit drágább.
2010. ápr. 6. 20:35
 9/9 anonim válasza:
A N Y Á T O K P I C S Á J Á T!
2013. aug. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!