Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire húzós az ELTE ÁJK...

Mennyire húzós az ELTE ÁJK (jogász)? Szorgalmi és vizsga időszakokban naponta órában pl. mennyit kell tanulni? Nagyon nyers a tananyag (magolós), vagy érdekes is?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy szobatársam aki ide járt.

Színjelessel és két felsőfokúval simán felvették, de az első zéhái csak kettes, hármasra sikerültek neki.

Hatalmas traumaként élte meg, pedig mindennap tanult, ahogy hazaért az egyetemről, vizsgaidőszakban pedig hajnalban kelt és késő estig tanult, de sokszor volt, hogy örült a kettesnek is egy vizsga után. Több embertől hallottam, hogy sok ott a rosszindulatú tanár és óriásiak a követelmények.

2011. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első éves vagyok ELTE-ÁJK-n.

Kegyetlen :D így vizsgaidőszakban ez a legjobb szó rá.

Egyrészt megy a magoltatás, a római jogot kb szószerint kell tudni, de nem elég pusztán bemagolni, látni kell az összefüggéseket is.

Én december tizenötödike óta tanulok intenzíven (gyakorlatilag azóta folyamatosan, 3 nap karácsony meg szilveszter kimaradt). Ez napi 8-10 órát jelent, de a római jog vizsgám előtt ennél is több volt.

Változó, van ami érdekes, van ami rettenetesen unalmas és baromság.

2011. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az előző vagyok.

még pár kiegészítés: év közben persze nem volt ennyire durva, de ez tantárgy függő, volt amiből hetente írtunk zh-t, azt nyilván kellett tanulni, de olyan könyvem is volt, amit vizsgaidőszakban nyitottam ki először. Ez tanártól is függ.

Tanárok között vannak híresen-hírhedten ... gonoszak, hogy szalonképes legyek, de vannak nagyon normális, méltányos emberek, akiknek emberi elvárásaik vannak.

Az biztos, hogy a vizsgaidőszak húzós, corvinusos pénzügyes barátnőm (ami a corvinuson azért egy nehezebb szak) már másfél hete végzett. Nekem már csak egy vizsgám van, de baromira szerencsés vagyok, legtöbb csoporttársamnak még 2-3..

2011. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem.. Hát igen gondolom, hogy húzós lesz, főleg vizsgaidőszakban..

Egyébként a vizsgák/zh-k szóbeliek/írásbeliek, vagy hogy van ez?

2011. jan. 24. 00:41
 5/5 anonim ***** válasza:

A ZH az, amit évközben írunk, ez csak írásbeli lehet.

A vizsga háromféle lehet, írásbeli, szóbeli, vagy a kettő ötvözete. Pl így első évben a filozófia, a magyar alkotmánytörténet szóbeli volt, a politológia és a jogi alaptan írásbeli, a közimádat tárgyát képző római jognál pedig írásbeli beugró van, ott kiszokták vágni az emberek felét, aki azon átmegy, az mehet szóbelizni. (az előző voltam)

2011. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!