Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet élni mérnök informat...

Meg lehet élni mérnök informatikus szakon matek érettségi 2-el? Lennt bővebben

Figyelt kérdés
infóm 60% matekom 37% ez elég ahhoz h felvegyenek de félek h elmorzsolódnék...vélemény?
2011. febr. 11. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már az első év nagyon durva matek. Ha infó szakon bármit el akarsz érni, akkor rá kell hajtanod.

Már csak azért is, mert ma már túlképzés van az informatikusokból, és ha nem vagy jó, esélyed nincs jó állásra. És az egész a matekra épül.

2011. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

BME-n? Ott az első félévben analízist és számítástudományt is tanítanak, ami matekkal kapcsolatos. Meg úgy az egészhez eléggé kell a matek.

Az analízis még viszonylag könnyen teljesíthető tárgy, de a számítástudomány, na az az igazi szívás. (Nézz meg egy tavalyi ZH-t: [link]


Nyilván máshol is eléggé kell a matek (bár talán a BME-n a legmagasabb a színvonal). Tehát én nem nagyon javaslom, mert 1-2 félév után nem menne.

2011. febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Ismerősöm meg is bukott érettségin, aztán újra ment, nemsokára végez.(Természetesen ezen a szakon)
2011. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gábor Dénes Főiskolán néztem ezt a szakot.igazából matekból se vagyok annyira sík hülye csak anno leszartam az érettségit.GDF-et túlélem?
2011. febr. 11. 18:50
 5/11 czibles ***** válasza:
85%

GDFnél egy OKJ is többet ér szerintem.

bár mostanában már nem hallottam róla rosszat, meg 1-2 ember azt állítja, hogy már nem olyan mint volt...


de attól még épeszű ember nem oda megy mikor pesten itt van a BME és az OE is, ráadásul OEn nagyon lent vannak a ponthatárok...

2011. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

GDF-et túlélheted, csak az a baj, hogy a túlképzettség miatt sok helyre már az önéletrajzos körben elvágod magad.

Lehet leszólni, de nekem a főnököm a felvételire be se hívta az ott végzetteket. Azt mondta, minek? Hogy elölről kezdjem a tanításukat?

Ennek meg nincs sok értelme. Inkább menj el egy értelmes helyre, ha nem vagy sík hülye a matekhoz, addig meg tanulj sokat. A neten fenn vannak az egyetemi jegyzetek, töltsd le, hogy lásd, mi az anyag, és akár állj neki.

Mondjuk vicces, én az analízisen hasaltam jókat, mert lusta vagyok és nem ültem le gyakorolni. Csak azok mentek, amit érteni kellett :D

De hoyg igazán jó legyél, érteed és gyakorolnod is kell.

2011. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, amit az utolsó ér. Nagyon nem mindegy, hol végeztél, főleg nem egy ilyen szakmában. Vannak olyan szakmák, ahol akkora hiány van, hogy szinte bárki jó, de ez azért nem az.

Ha viszont olyan helyen végeztél, mint a BME, akkor szinte biztos állásod lesz.

2011. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem a jegy számít, hanem az, hogy tanulsz-e vagy sem.

A matekhoz kellenek az alapok és kell a gyakorlat, anélkül nem megy. Félév alatt nem hiszem, hogy menni fog.

Azonban ha most rákészülsz és a NYÁRON IS NYOMOD a matekot, folyamatosan, legalább napi 1-2 órát, esetleg tanárral, sok-sok feladatgyűjteményt megoldva, majd ősszel az egyetemen szintén bekockulva, akkor nem lehetetlen...

2011. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2011. febr. 11. 22:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem értek egyet azokkal, akik a GDF-et szapulják. Az ilyen emberek csak magukról adnak ki szegénységi bizonyítványt.Az informatikai iskolák csak egy alapot adnak, amiből ki kell indulni, és továbbképezni magunkat.


Hogy lehet valakit iskola alapján megítélni?


Kíváncsi lennék, hogy az imént említett főnök milyen beosztásra keresett informatikust, ugyanis jobb helyeken a szaktudást nézik és nem azt, hogy ki hol végzett.

2011. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!