Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-n és a KRE-n kívül...

Az ELTE-n és a KRE-n kívül van még más főiskola/egyetem is ahol van japán szak? Ha igen, mik? és hol?

Figyelt kérdés
(előre is köszi)
2011. febr. 20. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lényegében nincs. Amúgy KRE jobb, csak keményebb. Egyébként meg nagyon-nagyon rohadt nehéz szak, jól fontold meg, ha menni készülnél
2011. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Másról nem tudok, viszont ha mindenképpen japán szak, akkor a KRE-t válaszd!!! Én ELTÉs vagyok (mármint japán szakos, igen), és SENKINEK NEM AJÁNLOM!!!!

Esküszöm az egész olyan tanárnak nem nevezhető förtelmek gyűjtőhelye, hogyha megkapom a diplomám az ékes bizonyítéka lesz annak, hogy japánul remekül meg lehet tanulni 3 év alatt, otthon, egyedül...

2011. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az 1. válaszolótól szeretném megkérdezni, h ezek szerint tapasztalatból beszélsz amikor azt írod h nagyon nehéz? Ezt kifejtenéd nekem...h mi nehéz benne? maga a nyelv megtanulása,a többi óra ami ehhez kapcsolódik van vmi konkrét dolog amit a legnehezebbnek gondolsz benne?

A 2. válaszolótól pedig azt kérdezném, h tényleg ennyire rossz az ELTE japán szakán a tanítás?amit írtál az nem túl bíztató:S és inkább a KRE-t ajánlanád?

előre is köszi

2011. márc. 12. 00:28
 4/8 A kérdező kommentje:
a 2. válaszolónak írom utólag, h nekem is feltűnt h ugyan azokat kérdeztem vissza amit leírtál:) csak eddig akár kivel beszéltem (ez kb. 5-6 ember, bár nem japán szakosok voltak) csak jót mondtak...igazából vhol örülök h végre vki vmi negatívumot is említ, mert olyan nincs h egy suli tökéletes+én se arra vagyok kíváncsi h ki h fényezi a saját iskoláját szóval te is (+ az 1. válaszoló is,hogyha van időtök) tudnál vmi konkért dogot írni?
2011. márc. 12. 00:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ó tudnék.

Most láttam, h kérdezted :)

Nos. Kezdjük ott, hogy az ELTÉn van 5 darab japán emberke, meg még 2 magyar kb., plusz egy nemlétező tanszékvezető. Az utóbbi eleve probléma, ugyanis emiatt kb. semmilyen ügyet nem lehet elintézni. A névügyileg tanszékvezetőnk ugyanis a nagykövetségen b@ssza az időt az egyetem helyett, és ha benn van, akkor is mindenre közli, hogy hagyjuk őt békén vele.

Na aztán a tanárok. Hát tanári diplomája egyiknek sincs. GOndolom érted, mit jelent ez nyelvoktatás terén. A kanjikat rendszertelenül, összevissza tömik a fejünkbe, nincs közük a szavakhoz sem, amiket tanulunk, nincs egy átfogó elképzelésük az oktatás menetéről (az első év még hagyján, a másodiktól kezdődik a katasztróka).

A szakszövegolvasás még viccesebb, ugyanis ezt egy kisebbségi komplexusos vén nő tartja, aki bár 20 éve itt él, a magyar szavak felét nem ismeri, és nem képes nyelvtanilag helyes mondatokat alkotni --> ha fordítunk valamit az szar, mer áz jápán nem ídzs mondjá. A lényeg, hogy rajtunk éli ki a kisebbségi komplexusát.

A hallgatói önkormányzaról gondolom beszélnem sem kell, hogy tesz ránk magasról.

A nyelvtanárok egyike egyébként szeret ilyen vicces dolgokat csinálni, mint pl.: "elhagytam a vizsgáját, egyes", vagy "háát pontok igazából megvannak, de én inkább megbuktatom", vagy esetleg "látom hogy tudja a kanjikat de nem írja elég szépen, ezért 1-es". Az is előfordult már, hogy utolsó héáten közölték, hogy jövőhét vizsga egy 200 oldalas könyv kanjijaiból, vagy esetleg, hogy az utólag megírt (hiányzás, betegség, verseny, stb. miatt) dolgozatok 80%-tól számítanak kettesnek (és ezt sem év elején, hanem vizsga előtt!).

És erre mit mond a HÖK? Hát nem tudunk mit tenni...

Igazából 1-2 éven belül lehet, hogy lesznek változások, mert nálunk most borult ki a bili (az egyik tanár beközölte, hogy ő most nem ér rá 1 hónapig szakszövegolvasást tartani, le van szarva, hogy mi nem tanulunk addig sem...). Éppen szervezünk a szak összefogásával egy kollektív vitaestet, panaszlevelet írunk a lehető legtöbb aláírással és megpróbáljuk a tanszékvezető helyettesének elmagyarázni ezeket a dolgokat (mivelhogy tanszékvezető ugye nincs, ő csinálja, amit egyáltalán csinál...)

2011. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:D kisebbségi komplexusos vén nő...ezt én se tudtam volna jobban megfogalmazni

Köszönöm a választ, érdekes amiket írtál, vagyis inkább megdöbbentő. Ha belegondolok h az ember tanul vmiért és próbálja elérni azt a pontszámot, ami a felvételihez szükséges és utána ezt kapja cserébe.

Remélem ennek a vitaestnek amit szerveztek lesz eredménye+majd írhatnál h hogy alakulnak a dolgok.

2011. márc. 12. 18:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy japán szakon később lehet tanítóképzésre menni? Szóval ha japán szakra megyek utána mik a választási lehetőségeim amikre szakosodhatok és ezek között szerepel-e a tanító képzés.
2011. márc. 25. 22:48
 8/8 anonim ***** válasza:
A KRE-n van tanári MA. Az eltén próbáltak indítani tavaly, de meglepetésre senki nem akart nálunk továbbtanulni (vajon miért?:P). PhD-zni szerintem mindkettőnél lehet, de az Eltén tuti.
2011. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!