Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi szociális támogatás?

Egyetemi szociális támogatás?

Figyelt kérdés

Bizonyára más is tapasztalta már, hogy az egyetemeken a vállalkozók gyerekei nagy előnyt tudnak szerezni, hiszen az ő szüleik jövedelme a legalacsonyabb.

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezen a téren?


2011. márc. 15. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nyíltan megmondták a hökösök, hogy a barátaik pluszpontot kapnak a szociális pályázatok kiértékelésénél. Szerintem ez felháborító. Mondjuk az is, hogy nálunk milyen papírokat kérnek mint kötelezően csatolandó dokumentum. (pl.: Egyes esetekben közjegyző előtt tett nyilatkozat. Na nem azért, de ha lenne annyi pénzem, hogy közjegyző előtt tegyek nyilatkozatot, akkor nem igényelnék szociális támogatást.)
2011. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Maga a pontrendszer, azaz hogy mire jár pont nyilvános nálatok? Azaz létezik egy hivatalos verzió is?
2011. márc. 15. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem nyilvános, hogy mire mennyi pont jár, csak elkottyintották, hogy van pontrendszer, és akik hozzájuk közel állnak, azok kapnak "pár" jutalompontot.
2011. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk se nyilvános. de könnyen kijátszható. keresel valami rokont, aki rohadt messze lakik az egyetemtől és lehetőleg jópár iskoláskorú gyereke van, átjelented az állandó lakhelyedet hozzá (ez fél óra alatt megvan), ott helybe kéred is az igazolást az egy háztartásban élőkről és kész. én is így csináltam. életembe jó ha 5ször jártam ott a nagymamáméknál, de most hozzájuk vagyok bejelentve és már dől is a szoctám...
2011. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha nem túl indiszkrét a kérdésem leírnátok az egyetem nevét is?
2011. márc. 15. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

PTE BTK-ra járok, nálunk nyilvános a pontozás. Valahonnan a suli honlapjáról le lehet tölteni, mire mennyi pont jár.

Én is hallottam már sokszor, hogy három beteg gyereket egyedül nevel a rokkantnyugdíjas anyuka, mégse kapnak szoctámot, meg egyéb ilyenek. Nem feltételezem, hogy ilyenben bárki is hazudna, azt tudom, hogy elég szegények vagyunk, és mindig megkaptam a max szoctámot. Ezek után nehéz elhinni, hogy valaki rosszabb helyzetben van, mint én, és kevesebbet kap, vagy egyáltalán nem. Pedig én aztán nem ismerek senkit a höknél.

2011. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A pontozási rendszert is meg tudnád mutatni, persze csak ha nem túl nehézkes előkeríteni?
2011. márc. 15. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem voltam benne biztos, ezért nem írtam, de megkerestem.

[link]

A djkb-nál, a szoctáműrlap utolsó oldalain vannak a pontok. Nem is értem, annyi kérdés van mindig utólag, hogy miért így és miért nem úgy, pedig mikor letöltötte az űrlapot, egyben letöltötte a pontozást is...

2011. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm megtaláltam. Természetesen a további hozzászólásokat is szívesen veszem.
2011. márc. 15. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!