Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire jó az oktatás a...

Mennyire jó az oktatás a budapesti Karinthy Frigys Gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Ebben a gimnáziumban a kéttannyelvű oktatás mennIre hatékony és mennyire jó? Aki itt tanult, vagy tanult vagy valamilyen kapcsolata van az iskolával az írja le a véleményét, a felvételi követelményeket, vidékiek számára kollégiumi lehetőségeket, illetve azt, hogy pontosan hogyan is működik ez a nemzetközi érettségi program. Előre is köszönöm!
2011. márc. 27. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok végzős itt, tehát van némi rálátásom a dolgokra. Alapvetően, mint gimnázium a középmezőnynél talán kicsit jobb, persze fel se veszi a versenyt a Fazekassal vagy Apáczaival. Mióta itt vagyok, meglátásom szerint a színvonal egyre csak süllyed és most már szinte akárkit felvesznek. Sajnos a felvételiről nem tudok többet, de ha egy közepes színvonalú általános iskolában 4-es, 5-ös voltál, simán bekerülsz.


Az osztályunkban is van egy kollégista, tehát a lehetőség adva van, viszont sajnos erről sem tudok többet.


Angol kéttanos osztályba járok, és szerintem ezen a téren nagyon is jó az oktatás. Csak, hogy egy példát említsek, az idei oktv-n angolból a 30 döntősből azt hiszem olyan tizenakárhány karinthy-s volt. Én is simán beszélek felsőfokon, az emelt szintű érettségit szinte biztos, hogy 100% körülire fogom írni. Azonban véleményem szerint egy viszonylag jó középsuliban 4 év alatt+egyetemen simán el lehet jutni egy nyelvi szintre, vagyis azt az egy év pluszt elfecsérelt időnek tartom (mert még évvesztes is vagyok), viszont az igaz, hogy sok tantárgyat angolul tanulunk, tehát szókincs terén sima nyelvtanulással soha nem fognak utolérni, mert elég sok szakszót tudok.


Az egész nemzetközi érettségi programot pedig úgy hülyeségnek tartom, ahogy van. Ha külföldön akarsz továbbtanulni, megérheti, habár megjegyzem anélkül is be lehet jutni külföldi egyetemekre. Ha meg itthon akarsz, akkor teljes b@romság. Egyébként azt hiszem 700ezer forint.

2011. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ha van valami ami még érdekel, esetleg van konkrét kérdésed, nyugodtan írj!
2011. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 700000forint?????mi a tarka f** kerül annyiba?:D??
2011. márc. 31. 23:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Támogatva van, amúgy sokkal több lenne, viszont ha mindenféle pályázatot összeszedsz, meg talán hátrányos helyzetű vagy, akkor olyan 300-400 körül van.
2011. ápr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!