Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pécsi egyetem vagy a szegedi...

A pécsi egyetem vagy a szegedi egyetem a jobb?

Figyelt kérdés

Bölcsésztudományi kar /anglisztika, germanisztika, történelem, kommunikáció/

Orvostudományi kar

Állam és jogtudományi kar

Természettudományi kar /biológia, földrajz, kémia/

tekintetében melyik a jobb?

Köszi a válaszokat!


2009. márc. 2. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Minden tekintetben a Szegedi Egyetem a jobb.
2009. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

A jog az erős Pécsen, és az orvosi is. De a többit nem tudom. Talán ha rangsort kellene állítani:

1 Pest

2 Pécs=SZeged_debrecen

2009. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

A TTK kivételével mindenben a pécsi egyetem a jobb.

(Egy pécsi, aki Szegedre járt)

2009. márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

A TTK biztosan szegeden jobb, sőt az még jobb, de legalább olyan jó, mint az eltén.

Az orvosi sztem kb egy szinten van.

A többit nmetom.


Itt van amúgy egy top 500as rangsor 2005ből:

[link]

Eszerint a szegedi egyetem 200-300 között van, az elte 300-400 között, a pécsi meg valahol 500 után, azt nem láttam rajta...

2009. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
az unokatestvérem a pécsi egyetemre jár és ö nagyon szereti és azt mondja hogy ott sokkal több mindent el lehet érni mint a szegedin mert az ö barátja a szegedin tanul és az szerinte nagyon nem jó
2009. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó válaszolónak

Szerinted egy egyetemet felfelé minősít az ha nem kell rajta tanulni? Egyébként a Bölcsészben a debreceni a legerősebb, Orvosiban szintén Szeged, Pécs, Pest, bár szegeden a most készülő új klinikai rész meg kutatós állomás világ színvonalú lesz, már csak azért is mert Nobel díjas tudósok akarnak oda menni kutatni, TTK-ja sztm szegednek jobb, a jogija pedig mióta meg van az ország legjobb jogi egyeteme. Tehát összességében Szeged a jobb.

2009. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Szakja válogatja, de az nevetséges,hogy a pécsi egyetem jobb mint a szegedi. Hányszor van bármelyik konferencián vagy akár tvben szó a pécsi egyetemről? Egyszer sem, ellentétben a szegedivel.
2009. márc. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Én mindkettőben tanultam, úgyhogy szerintem megítélhetem őket.

Teljesen egyértelműen a PTE sokkal jobb, mind a színvonalát tekintve mind a lehetőségeket, az oktatói bandát ... Egyszerűen nem is lehet őket egy lapon megemlíteni, nekem pécsi volt az első, aztán mentem a szegedire, de baromi nagyot csalódtam.

2009. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Akik Pécsre szavaznak elmondanák ,hogy miért lehet az ,hogy ennek ellenére minden rangsorban jóval a szegedi alatt van?
2009. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez egyszerű sztem, minden statisztika csak olyan amilyen, azaz mindent mutat, csak a valós képet nem. Ezen nem kell fennakadni.
2009. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!