Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Annyit kérdeznék hogy ha év...

Annyit kérdeznék hogy ha év végén van mondjuk 300 mulasztott órám (Pl:270 igazolt 30 igazolatlan) év végén de van elegendő jegyem akkor nemlesz semmi baj? Mert tudom hogyha nincs elegendö jegyed és az oráknak a 30% án részt kell venni.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 16:27
 1/7 A kérdező kommentje:

A házirendben ez van

Ha a tanuló mulasztásainak száma már az első félév végére meghaladja a meghatározott mértéket (a tantárgy évi óraszámának 30 %-át), és emiatt teljesítménye érdemjeggyel nem értékelhető, félévkor osztályozó vizsgát kell tennie.

2011. ápr. 14. 16:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem számít a jegy, ha megvan a 70% hiányzásod,akkor nem osztályoznak le. vagy osztályozóvizsgát kell tenni, vagy ismételsz.
2011. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Félreértelmezted a mondatot. Nem 30%-on kell jelen lenned, hanem maximálisan annyiról hiányozhatsz.

És nem összesen, hanem tantárgyanként külön-külön.

2011. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 30 igazolatlan miatt mondjuk nem kapnak a szüleid családi pótlékot, ezt is vedd figyelembe.
2011. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen ugy értem hogy az akkor mindegy hogyha 300 orám van de a 70%on benvoltam és van elegendö jegyem?
2011. ápr. 14. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem 300 óra az rohadt sok ( csak érzékeltetésként: nekünk 3 év alatt volt 310 irodalom óránk) és ezt te egy év alatt összehoztad. És hogy tanultál?
2011. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem. ez nem úgy működik, hogy ha az egyik megvan akkor a másik felett szemet hunynak.

Hivatalosan 30%-os hiányzás után osztályozóra kell menni, mindegy, hogy hány jegyed van, 300 óra után pedig akár igazolt, akár igazolatlan, kereshetsz magadnak új iskolát.

Ez törvény. Nincs kibúvó, hacsak nincs állati jófej ofőd, aki kiradíroz pár hiányzást.

2011. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!