Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme lenne annak, hogy...

Mi értelme lenne annak, hogy 2014-től (tervek szerint) csak az a középiskolás érettségizhessen, aki minimum 50 órát dolgozott önkéntesen?

Figyelt kérdés
Most hallottam a híradóban, igaz, nekem régóta már van érettségim, és nem is tartom soknak az 50 órát, csak az elvét nem értem.
2011. ápr. 18. 19:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

Semmi értelme

Pont most beszéltük a kolléganőkkel,hogy a gazgag gyerek majd az állatkertben nyuszit simogat,a szegényebbje meg moshatja a trutyit pl a hajléktalanszállókon

2011. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Maga az elmélet nem lenne rossz, mert sok gyerek van, akiknek a szülei kinyalják a kis feneküket, és nem ártana megtapasztalniuk, mi is az a munka, mielőtt kikerülnek a nagybetűs Életbe. Csak az a probléma, amit az első írt, hogy pont az ilyen emberek tudják könnyen elintézni, hogy olyan helyre kerüljenek, ahol nem kell megerőltetniük magukat.
2011. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Akik ezt el tudják intézni, azok a gyerekeik életét is el fogják... a többiek meg talán (!) majd ezentúl megbecsülik mások munkáját és éjjel hullarészegen nem kötnek bele az első szembejövő kukába
2011. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha az érettségi feltétele az 50 óra, az már nem ÖNKÉNTESSÉG.
2011. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ezt kényszermunkának hívják.
2011. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

"a többiek meg talán (!) majd ezentúl megbecsülik mások munkáját és éjjel hullarészegen nem kötnek bele az első szembejövő kukába"

Persze, mert mindenki kukákba köt bele éjszaka. Persze. Mindenki, aki nem végzett 50 óra "önkéntes" kényszermunkát.

Hagyjuk már, ez olyan hülyeség, mint a sorkatonaság visszavezetése. Hogy majd a fiatalok megtanulják, stb. Hát nem 18 évesen fog senki megtanulni viselkedni, ha addig nem tudott. És egyébként sem kell a fiatalság egészére általánosításokat tenni, kicsit olyan Hoffmann-feelingje van az egésznek. Tudjátok, olyan, hogy fingod sincs az egészről, de belepofázol.

2011. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

A szándékolt értelme, hogy tapasztalatot szerezzen a munka világáról, ismerje meg a fogyatékosok életét, tanuljon meg segíteni, és így tovább.

A gond az, hogy kötelezővé teszik, és még nem látható, hogyan szabályozzák. Ha nekik kell helyet keresni, akkor mindenki a rokonainak fog segíteni, és a rokonok fogják leigazolni. Ha előírják, hogy intézetekben kell, akkor ki fogják őket használni, hiszen ingyen dolgozik, csak az érettségi jogáért.

2011. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

"A szándékolt értelme, hogy tapasztalatot szerezzen a munka világáról, ismerje meg a fogyatékosok életét, tanuljon meg segíteni, és így tovább."

A munka világának megismerésére nem az ingyenmunka a megfelelő. A fogyatékosok életét ne legyen már kötelező ismerni, ha jól tudom, erre külön szakma van. Segíteni nem itt fog megtanulni senki, aki igen, az már rég rossz. És így tovább, persze, Hoffmann is biztos így mondta, csak senki nem tudja, mit takar ez.

2011. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Kezdek örülni hogy leérettségiztem,lediplomáztam,van munkám.

Nem lennék a most 16 évesek helyében.


Önkéntes munka..betegápolás? igy akarják pótolni a kivándorló egészségügyi dolgozókat?

azért elég szép számmal érettségiznek évente

2011. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:07


Nos igen, tegnap épp ezen gondolkodtam, hogy ha gyakorlatilag kötelezővé teszik, akkor miért akarják önkéntes munkának hívni?

2011. ápr. 19. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!