Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy is van ez az egyetemre...

Hogy is van ez az egyetemre jelentkezés?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy áprilisban kapnak levelet azok, akik felvételt nyertek az adott egyetemre. Ez így van tényleg vagy csak én értelmeztem rosszul? Ha meg így van, akkor az érettségi eredményeit hogyan számolják bele? Vagy mit számolnak olyankor? Jövőre érettségizem én is, de teljes káosz van a fejemben ezzel kapcsolatban.
2011. ápr. 21. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ezen az oldalon olvastál ilyet, akkor szerintem a 2-féle (középiskolai, felsőoktatási) felvételi eljárást összekeverted.

Áprilisban azok kapnak értesítést, akik KÖZÉPISKOLÁba nyertek felvételt.

2011. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)

Lenne akkor még egy kérdésem. Aki egyetemre fog jelentkezni, akkor azok az írásbeli és szóbeli érettségi után fogják küldeni a jelentkezésüket az egyetemekre, és olyan augusztus körül tudják meg, hogy felvették-e őket?

2011. ápr. 21. 10:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott egy kérdés. Ha valahol például 410 a ponthatár, és valakinek pont 410, jobb esetben afelett van a pontja az biztos, hogy bejutott arra az egyetemre? Vagy a jelentkezők számától függ?
2011. ápr. 21. 11:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Még érettségik előtt van a jelentkezés. Először jelentkezik vki egyetemre, aztán érettségizik, majd utána megtudja, hogy felvették-e.

Ha vki elérte a ponthatárt, akkor felvették.

2011. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De akkor az érettségi eredményeket később kell küldeni, vagy azt nem nézik? Ajj... annyira nem értem már, hogy ez az egész hogy működik. :(

De köszönöm a te válaszodat is! :)

2011. ápr. 21. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

az érettségi eredményeket nem kell küldeni, mert mivel központi az érettségi rendszer, így az már benn van a központban náluk, neked onnantól kezdve, hogy jelentkeztél, a lapon megadtad az esetleges pluszpontjaidat, és megírtad az érettségit, már csak várnod kell az eredményeket.


A felvételi pontszámba beleszámít az érettségi, tehát amíg az nincs megírva és kijavítva, addig nincs is pontszámod. Mikor kijavítják, akkor összesítik a pontjaidat, és minden általad bejelölt szakra kapsz egy pontszámot (ami lehet különböző is, mert mondjuk az egyikre matek töri a felvételi tárgyak, másikra meg magyar angol). Amikor ez megvan, akkor központilag összesítik minden szakra, hogy hány ember milyen pontszámokkal jelentkezett oda, és meghúzzák a ponthatárokat úgy, hogy minden szakra kb. annyi ember jusson be, amennyi a keretszám.

Arra a szakra vesznek fel, ami a listádon a legelőrébb volt megjelölve azok közül, ahol elérted a ponthatárt (tehát legalább annyi pontod van az adott szakra, mint a ponthatár).

2011. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Így már értem. Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen elmagyaráztad nekem! :)
2011. ápr. 21. 12:00
 8/10 anonim ***** válasza:

" az érettségi eredményeket nem kell küldeni, mert mivel központi az érettségi rendszer, így az már benn van a központban náluk, neked onnantól kezdve, hogy jelentkeztél, a lapon megadtad az esetleges pluszpontjaidat, és megírtad az érettségit, már csak várnod kell az eredményeket. "


Hát nem tudom, te hol élsz, de nálunk biztosan nem így van.

Nincs semmilyen központi cucc, neked kell szépen mindent elküldeni.


Akkor még egyszer:

1. Év elején (azt hiszem február környékén) jelentkezel egyetemre.

2. Megírod az érettségit.

3. Pótolod a papírokat, amik eddig nem voltak meg (pl. 12. év végi bizi + érettségi, esetleg nyelvvizsgapapír)

4. Megtudod, hogy felvettek-e vagy sem.


Még egyszer mondom, NEKED kell mindent elküldeni, NEM csinálják meg helyetted.

2011. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igaz, erre rosszul emlékeztem, akkor azokat mégis neked kell beküldeni, bár ha jól emlékszem, akkor ezt lehet elektronikusan is (és akkor lehet, hogy ezért nem emlékeztem rá)
2011. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké. A lényeg, hogy értem a menetét, hogy mi miután következik. Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)
2011. ápr. 21. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!