Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Köteles vagyok kívülről tudni...

Köteles vagyok kívülről tudni az iskolám házirendjét?

Figyelt kérdés

A tanítási év legelső napján a tanárok "felolvassák" nekünk a házirendet, mert néha van benne változás. Nos, 4. éve járok a gimnáziumba, az első 2 évben fel is olvastuk (nem az osztályfőnök, hanem a diákok), de azóta nem hallottam. Emlékeznem kellene, hogy mi van benne? Órán nem lehet mobilt használni, rágózni, dohányozni, és tilos az iskolai felszerelést rongálni. És ezen kívül? Nekem van netem, le tudom nézni az iskola honlapjáról, de akinek nincs? Az iskolában sehol sincs kifüggesztve. Honnan tudjam, hogy mit nem szabad tennem,(a felsoroltakon kívül) hogy ne szegjem meg az iskola házirendjét? (Tegyük fel, hogy nincs internet-hozzáférésem, és a 2. félévben iratkoztam be a suliba!).

Helyes ez így? És vajon a tanárok fel tudnák sorolni a házirend összes pontját, ha muszáj lenne?


2009. márc. 7. 00:07
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Azt tudnod kéne, hogy mit nem szabad tenned, el kéne tudnod kuloníteni az iskolát a szabad élettol.

Logikus, hogy nem szabad verekedni, inni, cigizni az iskola teruletén, mobilozni, tanárokkal eroszakoskodni, meg ilyenek...

Amúgy nem muszáj kívulrol fújnod a házirendet, pl. a mi sulinkban senki sem tudja :)

Egyszeruen csak viselkedj normálisan és nemkell túlzásokba esni és akkor semmi gondod nem lesz.

Ha meg mégis lesz vmi, akkor hivatkozz arra, hogy nincs kitéve a házirend! :D



Princess

2009. márc. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra hivatkozni, hogy nincs kitéve a házirend, nem biztos, hogy megállná a helyét. Az iskolának elméletileg lehetőséget kell biztosítania mindenki számára, hogy el tudja olvasni, ha épp ahhoz van kedve. Ha más nem, az iskolatitkár meg tudja mondani, hol találod (vagy épp nála is van egy). Az ilyen és ehhez hasonló szabályzatok betartása egyébként is úgy működik, hogy nyilvánosságra hozzák, megmutatják, neked pedig gondoskodnod kell arról, hogy olyan formában "dolgozd fel", hogy bármikor tudd alkalmazni. Ha elég az, hogy megjegyzed, akkor úgy, ha tudod magadról, hogy elfelejted, akkor jegyzetelve, lefénymásolva... A lényeg, hogy magadnak kell megoldanod, hogy minden lényeges információt tudj olyan szinten, hogy alkalmazni is tudd a mindennapokban. Alapelv ugyanis, hogy egy szabály ismeretének hiánya nem mentesít a betartása alól.

De nem kell megijedni, nagy gond nincs. Ahogy előttem is írták, a normális, emberi viselkedés megfelel mindenféle házirend előírásainak. Ha mégis van valami speciális kitétel (pl. az, hogy az első óra előtt 15 perccel már meg ell érkezni), azt érdemes külön feljegyezni. Egyébként a tanárok sem tudják a házirend minden pontját fejből, nem is kötelességük (ahogy neked sem, neked csak alkalmaznod kell). Általában nem is szokták betű szerint komolyan venni (ha pl. az szerepel benne, hogy akinek nincs délután órája, az 14:30-ig hagyja el az intézményt, nem négyelik fel 14:31-kor, ha még ott van), a lényeg csak annyi, hogy épeszű ember módjára kell viselkedni az ott leírtak alapján

2009. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Persze a viselkedésemmel nincs probléma, nem cigizek, nem használom órán a mobilom, ritkán rágózok és nem bántalmazom a tanáraimat.


Nálunk 7:45kor kezdődik a tanítás, de 40re ott kel lenni, akkor van egy jelző csengetés, ami nem 40kor, hanem 37kor szólal meg, így ha a 7:30as busszal tudok csak a sulihoz menni, akkor nem érek be 37re. Elveszik az ellenörzőm, és ha nagyon kell wc-znem, és elkések óráról, az is késésnek számít, így már 2 késés után (tavaly 3 volt) egy igazolatlan órám lesz. Reggel 6:45kor indulok el itthonról, általában elérem a 7:20ast ami elvisz a suliig. Ha kicsit szarabb az idő, vagy régi a busz vagy sokan vannak akkor már csak a 7:30as érem el...azzal pedig elkések. És nem tudom megoldani, hogy előbb menjek, mert csak 6:25kor, 6:50 és 6:55kor jár felénk a busz. Gyalog mire elérnék a végállomásig, kb 20 perc, és mire felmásznék a dombon a sulihoz az is kb. 15-20 perc. És nagyon ritkán tudnak a szüleim kocsival elvinni a suliba. És nem én vagyok az egyedüli, akik elkésnek emiatt a hülyeség miatt, 7:40 és 7:45 között kb. 100 diák megy be, mert így jön busza. Az igazgatót ez nem érdekli, oldják meg. És persze ezt az igazolatlan igazolni sem lehet, hogy pl. a volán ír egy levelet hogy lerobbant a busz, azért késtem.

2009. márc. 7. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ment ez a késősdi (gimiben!!!), és komolyan is vették, nagyon gyerekes. Szerencsére az osztályfőnököm volt annyira rugalmas, ha odamentem hozzá,hogy ezért meg ezért késtem, nem tehetek róla, akkor nem jegyezte fel. Próbáljátok meg az ofővel megbeszélni, úgyis ő adminisztrálja ezeket!
2009. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A mi ofőnk nem ilyen, egyszer volt, amikor a 26 gyerekből 16 elkésett, akkor nem írta be a késést.
2009. márc. 7. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!