Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány órát tanultok egy nap?

Hány órát tanultok egy nap?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok, elég "nívós" gimnáziumba járok, az érdekelne hogy akik egyetemre jelentkeztek, és bejutottak milyen tanulmányi átlaguk volt első-másodikban? hány órát fordított az illető tanulásra? (tudom mindenkinél más, de mégis) :)


Köszi a válaszokat !


2009. márc. 8. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
én is gimibe jártam és napi kemény 0 percet tanultam:D csak az érettségire készültem meg hébe-hóba tz-re, az órák előtt néztem át az anyagot, és láss csodát bejutottam az egyetemre:D
2009. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
van olyan nap, hogy 5 órát, vagy hogy csak 10 percet. változó
2009. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
heti fél óra plusz vizsgaidőszakban napokig
2009. márc. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Kitűnő tanulóként kerültem be Pest egyik elit versenyistállójába. Elsőben és másodikban végig kettes-hármas átlaggal vegetáltam, mert a követelmények finoman szólva is durvábbak voltak, mint a falusi iskolában, ahonnan jöttem. Gyakorlatilag mindenből rosszul álltam, ennek persze az is az oka volt, hogy a bejárás miatt (hajnali négykor keltem, este hatra értem haza, utána pedig a rossza anyagi körülményeink miatt dolgoznom kellett sajnos, takarítani jártam, így kb. 11-re kerültem ágyba, néha még később) gyakorlatilag nem tudtam tanulni. No meg hogy nem volt pénzünk magántanárra, nem úgy mint milliomoscsemete osztálytársaimnak...

Szóval elsőben a második nyelvemet (francia) és a magyart, törit, éneket kivéve kettessel vegetáltam. Matekból olyan hátrányt szedtem össze, hogy végig kettessel vergődtem, az érettségim pedig ponthatárral mentem át, ami hatalmas sikerélmény volt! :)

Másodikban, mikor rendőrségileg és később bíróságilag kiraktuk alkoholista apámat a lakásból, már nem kellett egész éjszaka a szüleim verekedésbe torkolló üvöltözését hallgatnom, és legalább napi négy órát sikerült aludnom, már jobban mentek a dolgok. Akkor már csak a reál tárgyakból voltam kettes (abból viszont az egész osztály az volt, a tanárnak köszönhetően). Ekkor jöttem rá, hogy a latin nem hülyeség, hogy egy teljesen logikus és értelmes nyelv, nem csak táblázatok magolásából áll, így az elsőbeni kettes után ekkor már ötös voltam belőle (később az egész osztály latinérettségijét én írtam meg ötösre).

Harmadikban már a továbbtanulás is számított, addigra viszont már eljutottam arra a szintre, hogy rendesen ehettem, és nem éheztem, úgyhogy az eredményeim még jobbak lettek. Új (és az előzőnél klasszisokkal jobb) fizika-kémiatanárt kaptunk, így fizikából és kémiából is négyes voltam. Tudtam azonban, hogy a reál pályáktól el vagyok vágva immár véglegesen (nem mintha nagyon sajnáltam volna, bár egy ideig szerettem volna földrajz szakra menni...).

Negyedikben már majdnem mindenből ötös voltam, az érettségim is színötös lett, kivéve ugye a kettes matekot. Első helyen vettek fel az egyetemre, két nyelvszakra, pedig akkoriban még volt felvételi, és nem az érettségi alapján számolták a pontokat (vagy csak felerészben). Idén diplomázom, és azt tudom mondani, hogy abszolúte nem érdekel senkit, hogy elsőben-másodikban kettes tanuló voltam gimiben. Engem meg ég annyira sem. Az egyetemen és később a munkahelyen nem fogják nézni a gimi első felét, csak az érettségi eredményedet (vagy még azt sem).

2009. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!