Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 27 éves tanár vagyok. Szeretné...

27 éves tanár vagyok. Szeretnék tegeződni a diákjaimmal. Megtehetem-e?

Figyelt kérdés
Nekem olyan mesterkélt ez az egész "tanárurazás". Ma ez a második kérdésem. Egy kérdést már feltettem az öltözködési tabukkal kapcsolatban. Annyi művi dolog, annyi merevség van az iskolában, miért ne bonthatnánk le a falakat? Megpróbáljam?
2009. márc. 15. 17:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Meg lehet tenni, gondolom jártál egyetemre vagy fősikolára, ott is meg lehet tenni azzal aki megengedi, csak közölni kell a diákokkal hogy Te megengeded, Téged tegezzenek csak, másokat ne amíg nem engedik.
2009. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
90%
Szia!Véleményem szerint ne tedd!Sajnos szerintem nagyon sokan visszaélnének a helyzettel. Tudom, magázódva is le lehet hülyézni a másikat, de tegeződve könnyebb. És azt Te sem akarhatod. Na, meg ha olyan merev a tantestület, nem biztos, hogy díjazná, és ne ezen múljon az, hogy van munkahelyed. Alapból nem tartom rossz ötletnek, de nem szeretném, ha később megbánnád, mert visszaút már nincs. Én is dolgoztam pedagógus asszisztensként, nagyon fura volt, hogy magáztak a gyerekek, pedig még akkor csak 20-23 éves voltam, de rájöttem, hogy nem mindenkinek lehetne megengedni, kivételt meg nem tehetek. Sajnos ez van.
2009. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát középsuliban elmegy de ottis inkább a vége felé.Nekünk volt tanárunk akivel tegeződtünk de szakmunkás után tanultunk úgyhogy a többség 20év körüli volt a tanármeg 26.Öltözködés pedig a hely szellemében menjen mert példát kéne mutatni,amíg lehet.
2009. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
76%
Ne.Elveszted a tekintélyedet ami ugyse lehet sok.
2009. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

1. Nos, elméletben egyetértek a véleményeddel (merevség), de gyakorlatban nem igazán, mert a mostani fiatalok egy része egyszerűen rá fog kakálni a fejedre, ha megengeded nekik a tegeződést (persze ez attól is függ, hogy milyen típusú intézményben tanítasz, és hogy milyen a diákok kora). Sajnos már a jobb hírű középiskolákban is akadnak közösségromboló diákok. Félő, hogy odalesz az irántad tanúsított tisztelett.

2. A magázódás mellett szól egy másik érv: a tizenéveseknek meg kell tanulniuk, hogy a jövőjükben adódnak majd olyan helyzetek, amikor hasonló korúval kell egyes szám harmadik személyben tárgyalniuk.

3. Én egy köztes megoldást javasolnék, bár ez már-már olyan, mint Batman kettős személyisége: az iskolában magázódjatok (több konzervatív kollégád nem venné jó néven a tegeződést amúgy sem), de ha találkozol a tanítványaiddal iskolai elfoglaltságokon kívül, akkor nyugodtan tegeződjetek.

2009. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%

Nem hinném hogy tanítasz mert akkor tudnád, hogy minden iskolában az az elös a diákoknak hogy kijelentik nekik tilos a tanárt tegezni, ha az meg is engedi akkor csak is az iskolán kívül. Ezt gondolom mikor tanári pályára készültél is elmondták párszor, és mikor felvettek az iskolába is.


A másik hogy egy tanárt ne szeresenek a diákok tiszteljenek (tudom ehez semmi köze sincs a tegezödésnek) de egyszerübb.

2009. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy ilyen a magyar iskolai valóság.
2009. márc. 15. 19:03
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Végzős szakközépiskolás vagyok. Nem tudom mennyiben adsz a véleményemre, de hátha. Persze a szeretet, tisztelet nem a tegeződéstől függ, de ne engedd meg a diákjaidnak, hogy tegezzenek. Ott elszabadul a pokol. Tapasztalatból mondom. Onnantól kezdve te leszel a laza tanár. Hiába próbálsz majd fegyelemzni, nem fog menni. Azt a minimális tekintélyedet fogod elveszíteni, amit a diplomáddal szereztél. Szerintem is szörnyen merevek a magyar iskolák, de nem itt kellene kezdeni a lazítást. Arról nem is beszélve, hogy a kollégák ellenszenvét is kiválthatod, és egy iskolában a tanárok egymásnak jól keresztbe tudnak tenni. Nálunk megy is ez rendesen, aprítják egymást a tanáraink.
2009. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem a tegeződésen múlik a tisztelet. Hiszen lehet egy tanárt magázva elküldeni melegebb éghajlatra, de lehet a tiszteletet megadni neki tegezve. A tiszteletet egy tanárnak kell kivívnia, azzal, ahogy beszél a diákokkal, ahogy tanít, ahogy követel.

Középiskolában szerintem már mehetne a tegeződés.

Én egyetemre járok, és a legtöbb tanáromat tegezem, amelynek következtében nem érzem az erős hierarchiát. Mindenki mindenkit egyenrangú partnerként kezel. Az egészet úgy fogom fel, mint adás-vételi ügyletet. A tanár a szolgáltató, én vagyok a fogyasztó. Mindenkinek érdeke van a dologban. A tanár meg szeretné kapni a fizetését, a diák meg ki akarja elégíteni a tudás iránti szükségletét. Ez egy egyenrangú kapcsolat, senki sem áll a másik felett.

Egy kicsit elkalandoztam, de mindent egybevetve én a tegeződés mellett szavazok.

Petranova

2009. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
én nem örülnék annak ha le kéne tegeznem a tanárt! az egyik mondta hogy, tegezzük de én nem szeretném nekem ő egy tanár, és nem a pajtásom! szerinetm nem jó a személyeskedés mert a kölykökkel is elszalad csak a ló..
2009. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!