Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet, hogy a Corvinus...

Hogy lehet, hogy a Corvinus több mesterképzési szakán egész alacsony a ponthatár (40-50 körüli)? Vagy olyan nehéz a felvételi, hogy az is magasnak számít?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
az mester szak (MSC), oda kell egy alapképzéses (BSC) diploma, más oda a pontszámítás, eleve 100 a max.
2011. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom... De BA-n, a 480 pontos rendszerben a 40-50%-os ponthatár (192-240 pont) elég alacsonynak számít(ana). Szóval a 100-as rendszerben én mondjuk 75-től tartanám magasnak, de mondom, nem tudok viszonytani a felvételihez...:S
2011. máj. 28. 00:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos, az Eltés tapasztalataimat tudom csak leírni. Ott úgy működik, hogy aki a BA-t is az Eltén végezte, azt felpontozzák, szinte max pontokat kap a szóbelin, aki viszont nem Eltés volt, azt nagyon lehúzzák. Ezzel biztosítják azt, hogy aki ott végezte a BA-t, tuti maradhasson. A maradék helyekre meg jöhetnek külsősök, akiknek mivel kevés pontjuk van, alacsony lesz a ponthatár. Valószínű a Corvinuson is hasonló a szitu.
2011. máj. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
46%
Az alapképzés ponthatárával szerintem nincs sok értelme ezt összehasonlítani, mivel az alapképzéshez kellő pontok jelentős része az érettségi eredmény alapján számolódik, a mesterképzés felvételijénél azonban ennél sokkal komolyabb dolgokat vesznek figyelembe. Szakfüggő, de a közgazdaságtudományi kar szakjaira például számít a diplomaminősítés (ami az alapképzéses szaktárgyak, az államvizsga, a szakdolgozat és a védés jegyéből áll), illetve van egy írásbeli felvételi és egy szóbeli elbeszélgetés. Ezek közül a leghangsúlyosabb az írásbeli, ami általában 6-8 tárgyat takar, matematika 1-2-re, statisztika 1-2-re és mikro-, illetve makroökonómiára feltétlen lehet számítani, a pénzügyes szakok esetében ehhez jön még a pénzügytan és a vállalati pénzügyek. Ezek alapján szeritnem azért ez komolyabb megmérettetés, mint az érettségi, tehát a ponthatárnak a maximumhoz viszonyított aránya se mond sokat. Ha a bekerülés nehézségéről szeretnél képet kapni, akkor szerintem többet tudsz meg mondjuk abból, hogy mekkora volt a túljelentkezés a korábbi években.
2011. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!