Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdasági és vidékfejlesztés...

A gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök "büfé szaknak" minősül?

Figyelt kérdés

Azért mert ellehet ezzel a végzettséggel menni:könyvelőnek,projektírónak,kistérségi vidékfejlesztőnek,MVH-hoz ügyintézőnek,statisztikai kutatónak,munkaszervezőnek,munka felügyelőnek és a polgármesteri hivatalokba ügyintézőnek.(min. bér: 120eFt)

Furcsa lenne ,ha az lenne de úgy gondolja némely ""nagytudású"" környezetgazdálkodási és kertészmérnöki szakos hallgató, hogy ez az!!!

Arra nem is gondolnak, hogy netalán ők fogják a földet túrni!!!!!

Véleményt kérek, hogy más is így gondolja vagy csak én vagyok aki így vélekedik!


2009. márc. 17. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

ez tuti, hogy nem büfészak


büfészak a kommunikáció, művelődésszervező, pedagógia, szociológia


gondolj azonban arra, hogy a mezőgazdaság nem vmi menő ágazat jelenleg itthon - -


kertészmérnök meg ne beszéljen - itthon éhen fog halni - ez nem Párizs, hogy kerteket építgessen! - itt úgysem becsülik meg ilyesmiket


értelmük cask a műszaki képzéseknek van - amiből meg is lehet élni - van rá mindig kereslet - mert mindenki utálja, fél tőle - pedig nem is annyira nehéz


www.bmf.hu


www.bme.hu

2009. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk ez a szak valóban "bűfészaknak" számít. Speciel könyvelőnek nem nagyon mehetnél el vele, ahhoz alap a közgáz.

Amúgy az, hogy ki hogy tud elhelyezkedni nagyon sok mindenen múlik, nem feltétlenül a szak a meghatározó.

Mikor én jelentkeztem egyetemre, csak a legnehezebbeket jelöltem be. Mindenki mondta, hogy valami bűfészak is legyen, ha mégsem úgy alakulnak a dolgok. Engem nem az mozgatott, hogy bekerüljek a felsőoktatásba, hanem hogy színvonalas egyetemen, színvonalas szakon tanuljak, és persze érdekeljen az, amit tanulok. A családom, barátaim félelme bejött, nem kerültem be sehova. Egy év múlva ismét próbálkoztam, akkor sem kerültem be. Harmadszorra is megpróbáltam akkor már sikerült. Persze tettem érte, mert elvégeztem egy felsőfokú képzést, illetve csináltam egy szakmai nyelvvizsgát.

Soha ne érd be kevesebbel!

2009. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

nem büfészak ez a szak

nálunk (költségveti szerv) két embernek is ilyen végzettsége van

számvitel-guru-nak is hívják őket

egyikük osztályvezető, 32 éves

2009. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Nálunk is "büfészak",viszont nem lenézendő:)

Amúgy környezetes révén majd akkor túrök földet,ha a gazdaságosok is:P Kicsit téves ez a meglátásod:)

2010. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ez szerintem egy igen meggondolatlan kérdés volt! Bár attól függ az illető hol végzi/végezte ezt a szakot, de ez a kérdés azt jelzi, hogy bizonytalan a saját egyetemének/főiskolájának oktatási színvonalában. Ha valaki Károly Róberten, Nyíregyházi Főiskolán vagy egyéb halovány felsőoktatásban végzett, de csodálkozzon rajta, hogy nem bíznak rá komolyabb feladatköröket!! Én a Debreceni Egyetemen tanulom ezt a szakmát, de igenis magasan van a mérce és nagy a szórás is. De h büfé felsőoktatási intézményt választottál, ne csodálkozz rajta hogy büfés leszel;)
2011. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én is a DE-en végeztem ezen a szakon. Korábban a sima agrármérnöki képzésben vettem részt 2 évig, de igazság szerint ahhoz képest ez sokkal könnyebb volt. Vannak fölösleges tárgyak mint minden szakon, viszont megvannak a szóró tárgyak is és - legalábbis nálunk - elég magas volt a követelmény rendszer, sok beadandó, előadások tartása, kötelező óralátogatások - sok helyen ez nem így van, pedig ez lenne a természetes:) - szigorú vizsgák. Viszont ez csak BsC képzés, ettől még nem leszel könyvelő, korábban az 5 éves gazdasági agrármérnök képzésen volt meg a lehetőség, hogy mérlegképes könyvelőit szerezz, itt már nincs rá lehetőség. Őszintén szólva pár hónapja végeztem, azóta is munkakeresőben vagyok. Nagyban függ attól, hogy hol élsz, milyen kapcsolataid vannak, az elhelyezkedést illetőleg. Debrecenben főleg az informatikai, műszaki végzettségű embereket keresik, valamint a több nyelven beszélőket, a hivatalokban pedig mostanában mindenhol leépítés van, szóval ha nem voltál aktív pártkatona, lehet nem sok esélyed van bekerülni egy amúgy is protekciós hivatali állásba. Viszont egy kisebb településen, ahol nagy gond a szakképzett, fiatal munkaerő hiánya, szerintem könnyebben el lehet vele helyezkedni, vagy a másik véglet, a fővárosban, valami gazdasági pozícióban. Régebben színvonalasabb volt a képzés, ez még viszonylag új szaknak számít, így még mindig nem forrt ki teljesen, viszont büfészaknak nem mondanám semmiképpen, ha jók a tanáraid - pl. Debrecen, Agrár, 90% jó tanárok - akkor sokat tanulhatsz tőlük, érdemes rájuk odafigyelni, ha még a kötelező 1 nyelv mellé egy másikat is bevállalsz, akkor jó esélyeid vannak a későbbiekben munkát találni, sajnos nekem 1 nyelvre volt lehetőségem, de most rajta vagyok egy másikon is. Alapdiplomának mindenképpen nagyon jó, sok irányba tovább indulhatsz, sok lehetőséget ad, és legalább változatos, nem csak száraz gazdasági tárgyakkal ismerkedhetsz meg, hanem tanulhatsz némi biológiát, kémiát, - na persze nem túl sokat - valamint EU-s és regionális dolgokról is, azoknak ajánlanám ezt a szakot, akik szakválasztáskor még nem biztosak abban, hogy könyvelők, közgazdászok, hivatalnokok akarnak lenni, vagy esetleg saját vállalkozást szeretnének.
2011. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%

Hát jót nevettem azon amit egyik másik ember itt leművel, leír. Majd ha több évi munkanélküliség után pályaváltásra kényszerültök akkor írjátok le a frankót ne azt amit az egyetemen mondanak nektek.Egyik tanár sem fogja azt mondani hogy ez egy értelmetlen szakma iratkozzatok ki......


A Debreceni Egyetem színvonalas oktatását meg a szórást inkább hagyjuk ok? :D

2011. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdődik itt is a Janizás: 2011-12-02 21:15

Mit mondjak erre? Elég annyi h f@sz fővárosi paraszt? :D

2012. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

ha belegondolsz, hogy 120k bol havonta meddig jutsz, akkor rajossz, hogy tekintheto annak. nem szeretnek senkit lenezni, vagy degradalni, de nalunk a GEK-en kivulieket altalaban annak hivjak.. muszaki diplomaval tobb eselye van az embernek, es habar mindennek megvan a maga buktatoja, en latom azt, hogy mas szakokrol gepesz targyat tanuloktol hogy kovetelik meg a mi targyainkat, es tolunk hogy az osszeset.. De az, hogy milyen melod lesz, azon mulik, hogy mit teszel. A lenyeg, hogy bizz Magadban! allasinterjun legyel laza, termeszetes.


"The best way to gain self-confidence is to do what you are afraid to do."

William Jennings Bryan


szoval legyel magabiztos, es menj neki mindennek, annak is, amitol felsz!

2013. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!