Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányszor lehet vizsgázni az...

Hányszor lehet vizsgázni az egyetem egy vizsgaidőszakban? 2x vagy 3x?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják hogy csak 2x, és a vizsga szabályzatban is lényegében úgy van, de akkor mikor van a fizetős pótvizsga?

(7) Az egy tantárgyból történő tantárgyfelvételek száma nem korlátozott, ezért az adott tárgyból a

vizsgák száma sem, de a hallgató az adott vizsgaidőszakban egy tantárgyból, maximum két

alkalommal kísérelheti meg a vizsga letételét (vizsga, javító vizsga és ismétlő javítóvizsga)

(8) Ismétlő javítóvizsgát a TTSZ-ben előírt vizsgaismétlési díj befizetése után lehet letenni a

vizsgaidőszakban.


--> az ismétlő javítóvizsga akkor meg mi?? és ha 2x nem jön össze a vizsga, akkor a 3.alkalom az már a következő szemeszterre vonatkozik talán a vizsgakurzusra??


2011. jún. 1. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes megfogalmazás. Leírja, hogy kétszer ksíérelheti meg a vizsgát, de zárójelben meg felsorol hármat:D


Nálunk úgy van, hogy az első ugye a normál vizsga. Ha bukta, akkor lehet menni az első UV-re. Ha az sem sikerül, akkor a következő UV fizetős.

Összese tehát három lehetőség van, és a harmadikért kell fizetni.

2011. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Kétértelmű a szabályzatotok. Komolyan mondom, szánalmas, hogy egy felsőoktatási intézmény ilyen hibákat vét. Hát itt tartunk. Nekik nem kell felelniük a hibáikért, mert ők már maguk az Istenek. Írj nekik (TO-nak) egy e-mailt, hogy mégis most mi a f*sz van. (Persze ne ezzel a megfogalmazással.)
2011. jún. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
BME-n úgy van, hogy egyszer lehet javítani (ingyér) minden tárgyból, plusz van egy extra javítási lehetőség pénzért, de abból minden félévben egyetlen egy, tehát csak egy tárgynál használhatod fel.
2011. jún. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Én ezt úgy értelmezem, hogy egy vizsgaidőszakban 2x lehet vizsgázni. A vizsgát, javítóvizsgát, ismétlő javítóvizsgát pedig szerintem azért írja le, emeli ki külön, mert utána jön az a rész hogy az ismétlő javítóvizsgáért fizetni kell. Tehát ha 2 vizsga nem sikerül a sima és a javító (ami ingyenes) akkor jövőre felveszed megint, vagy következő félévben vizsgakurzusként és akkor már fizetni kell érte mivel ismétlő javítóvizsga. Ez melyik suli szabályzata? netán ÓE?


A legtöbb egyetemen 3x lehet menni vizsgázni egy vizsgaidőszakban, ÓE-n csak kétszer mert nem adunk mindenkinek diplomát blablabla....

2011. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, amit te írsz, annak nincs semmi értelme. A mondatban benne van, hogy "az adott vizsgaidőszakban", és a zárójeles tartalom is a mondathoz tartozik, egészen pontosan a "két alkalommal" rész kifejtése. Csakhogy ez egy tökéletes ellentmondás, mert a zárójelben 3 dolog van.

Engedtessék már meg, hogy nem nekem kell különleges képességeimmel kitalálni, hogy vajon mire gondolt a szabályzat írója. Nagyon-nagyon ciki, hogy egy felsőoktatási intézménynek ilyen szabályzata van nyilvánosságra hozva.

2011. jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó engedtessék már meg nekem hogy belinkeljem az Óbudai Egyetem szabályzatát: [link]


Itt megtalálod ugyanezt leírva amit a kedves kérdező idézett.


Úristen mit nem lehet ezen érteni? Ebben nincs semmi ellentmondás. Akkor leírom szépen szóról szóra mint a dedóban. Egy vizsgaidőszakban 2 szer lehet vizsgázni van a sima vizsga (1.) van a javító (2.) és van az ismétlő javító (3.-x.) amiért fizetni kell.Nyíltan le van írva hogy egy vizsgaidőszakban 2 szer lehet vizsgázni azonban a 3. vizsga (ismétlő javító) már fizetős és minden további. Erre azonban csak a következő szemeszterben kerülhet sor mint vizsgakurzus, vagy úgy, hogy 1 évvel később újra felveszed a tárgyat.


Egyébként had tudjam már hányszor lehet vizsgázni az egyetemen ahova járok. köszi

2011. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Egy vizsgaidőszakban 2 szer lehet vizsgázni van a sima vizsga (1.) van a javító (2.) és van az ismétlő javító (3.-x.) amiért fizetni kell."


De nemérted, hogy ez ellentmondás? Te is lírod, hogy kétszer lehet vizsgázni, aztán leírod a három lehetőséget.

Én elhiszem, hogy nálatok úgy van, de attól még maga a szabályzat értelmetlen és félreérthető.

Szánalmas, hogy ilyet kiadnak.

2011. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a 3. vizsgát általánosságban értettem csakúgy mint a szabályzat megfogalmazója, hiszen a 2. után a 3. jön és azért írja le, emeli ki külön, mert a következő pontban rávilágít hogy az már fizetős (és mivel előtte leírta, hogy egy vizsgaidőszakban 2x lehet vizsgázni 3. vizsgára leghamarabb köv. félévben kerülhet sor) de nem vitatkozom.... Tény hogy a megfogalmazás félreérthető de van egy tippem, hogy nem jogászhallgatók vagytok.
2011. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ismétlő javítóvizsgát a TTSZ-ben előírt vizsgaismétlési díj befizetése után lehet letenni a

vizsgaidőszakban."


Egy szóval sem említi, hogy a 3.-at csak következő félévben lehet letenni.

nnek amúgy sincsen semmi értelme.


Tényleg nem joghallgató vagyok, de szerintem tudok szöveget értelmezni. És ez a szöveg így, ahogy le van írva érrtelmezhetetlen. Oké, hogy neked sikerült, mert nálatok ilyen a rendszer, és vszínáűleg már több forrásból is hallottad. De ez így ahogy le van írva értelmezhetetlen.

2011. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen értelek, elhiszem, hogy nehéz úgy értelmezni, hogy most látod először, nincs tapasztalatod, nem tudod mert nem ide jársz. Hidd el, hogy így van. Pl ugyanebben a szabályzatban van leírva, hogy az államilag támogatott képzésben 14 félév alatt meg kell szerezni az abszolutóriomut (tehát minden tárgyadnak meg kell lenni) vagy kirúgnak és nem kapsz diplomát. DE kérdem én, hogy lehet valaki 14 félév után is államilag támogatott hallgató, amikor 7+2 az államilag támogatott félév és ha jól tudom a passzív félévek száma max 4. ???? ÉS ha az államilag támogatott féléveket felhasználja az ember akkor átsorolják költségesre tehát onnan költségtérítéses hallható. Ráadásul ha valamilyen formában mégis így van akkor a költségtérítéses hallgatónak milyen jogon adnak diplomát ha 15 félév alatt végzi el az aki államilag támogatott vagy azon kezdte annak meg miért nem?
2011. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!