Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a magyar és a...

Mennyire nehéz a magyar és a történelem szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
15-én lesz, és még nem igazán tanultam. Az irodalom írásbelim 63%-os, a történelem pedig 77%-os lett tanulás nélkül. Mennyire kell félnem? Nyugtassatok meg! ;D
2011. jún. 11. 00:03
 1/5 anonim válasza:
100%
Ez függ attól,hogy milyen tételt húzol!Én tavaly mindent baromi jól megtanultam,erre kihúztam a Szigeti vesze3delem című fantasztikus eposzt,amit b.sztam elolvasni,de az írásbelivel együtt kaptam egy 4-est magyarból,pedig még azt is benyögtem,hogy a barokk kor elég csicsás volt szakadtak a röhögéstől,pedig én komolyan gondoltam:D
2011. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szóbelin nehezebb sokkal pontot szerezni, mint írásbelin. Mivel magyar írásbeli szövegértés, ahhoz nem is kell tanulni, a másik részére se kell tanulni. Töri írásbelinél se nagyon kell tanulni, vagy tudod vagy nem. Esszéhez kell némi lexikális tudás. De szóbelin vagy tudod vagy nem.
2011. jún. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nem tanulsz nehéz. Ha tanulsz, akkor könnyebb
2011. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én utólag visszagondolva semmit nem tanultam ezekre. Mármint ahhoz képest, hogy most egyetemen mennyit tanulok egy vizsgára - van hogy 1 hétig reggeltől estig minden nap. Ehhez képest, az érettségire csak átolvasgattam a tételeket, és kész. Ott az atlasz, és abban minden benne van: elkezdesz dobálózni az évszámokkal, és mindenki elájul, hogy mennyire tudsz :)
2011. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem nehéz -
2015. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!