Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valamelyik neves egyetem/fő...

Ha valamelyik neves egyetem/fősuli szlavisztika-orosz szakára szeretnék bejutni, akkor a nyelvet is kell beszélnem?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen szinten? Középfok? Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 21. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, persze nagy elony, de nem kotelezo. A felvetelihez sem kerik semmilyen szinten. Az elso evben csoportokra osztjak a golyakat, aszerint, hogy mennyire beszelik az oroszt. Nem baj, ha semennyire, eleg intenziv a nyelvoktatas, ha szereted az oroszt (erdekel), es tanulsz, semmi hatranyod nem lesz abbol, ha nem beszeled az elejen.
2009. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm most hagyta ott ezt a szakot, mert rögtön az elejétől voltak orosz nyelvű tárgyai és egyáltalán nem volt ideje megtanulni még olvasni se rendesen...de ő teéjesen kezdő volt. A középfok szerintem nagyon is elég.
2009. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia én Pécsre járok a szobatársam szlavisztika-oroszra jár elsős, nekik nem kellett hozzá nyelvtudás, sőt most már nagyon tud beszélni, pedig teljesen kezdő volt.
2009. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Orosz szakos vagyok, ötödéves, régi rendszerben kezdtem. Mi 60-an voltunk elsőben, két csoport volt, mindkettőben nulláról kezdték a tanítást, nyelvi felvételi nem volt, csak egy beszélgetés, amin mindenki megfelelt. Hehe... Szóval hatvanan kezdtük, másodikban már csak húszan voltunk, harmadikban tízen, idén pedig egy ember fog diplomázni (én is diplomázhatnék, de a másik szakomon elkaszáltak, mert nem hirdették meg a kötelező óráimat). Aki nem tudott eleve oroszul (én középfokú nyelvtudással mentem orosz szakra), vagy nem volt képes egy év alatt felsőfokon megtanulni, az repült. Elég durva volt a szórás, szóval ha nem érzed magad elég erősnek ehhez, inkább ne gyere orosz szakra.
2009. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyanokat, akik hasonló nyelvpárra jártak (nem kellett nyelvi előképzettség) és aztán olyan elvárások voltak, hogy a többség már az első évben kihullott. Nem azt mondom, hogy nem lehetséges megcsinálni, de biztos, húzós a nulláról indulni. Középfok már jó lehet...én is bölcsész nyelv szakot csináltam és nagyon húzós 1-2 terület. Pl. nyelvészet meg a tömény irodalom néha sok embert kikészít. Nálunk is csak az évfolyam 1/5-e maradt meg kb.
2009. márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!