Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy folyik a levelezői...

Hogy folyik a levelezői tagozatos oktatás?

Figyelt kérdés
Ebben a félévben vettek át levelezői tagozatra. Iszonyatosan tájékozatlan vagyok arról, hogy folyik az oktatás. Tudom, hogy pénteken vannak órák és azt is, hogy aki nem teheti meg annak elvileg nem kötelező ezekre bejárnia (300km-re lakom az egyetemtől). Akkor mégis hogyan kapom meg a tananyagot? Elküldik postán? Vagy nekem kellene tudnom mely weboldalról tölthetem le? A tanároknak nem merek levelet küldeni, mert félek, hogy hülyének néznek. Akinek van tapasztalata ebben ezen a téren, kérem segítsen!
2009. márc. 27. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kötelező-e bejárni, az függ a tanártól is. Én a második szakom csinálom levelezőn. A legtöbb tanár figyelembe veszi, hogy a levelezősök dolgoznak és esetleg messze laknak. De vizsgázni kevés kivételtől eltekintve ugyanabból kellett, nem egyszer együtt írtuk a vizsgát a nappalisokkal. A diplomában ugyanis nincs benne, hogy milyen tagozaton szerezted. Nekünk adtak hozzáférést az ún. O meghajtóhoz, amit otthonról is el lehet érni. A tanárok ide pakolják a tételsorokat, az előadás fóliáit, egyéb segédanyagokat. De szerintem mindenképp kell a társak segítsége is, így párszor menj be. Nálunk volt egy közös weboldal, és oda tettük az általunk kidolgozott tételeket, az órai jegyzeteket.
2009. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Akkor írni fogok egy csoportos üzenetet a többieknek!
2009. márc. 27. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még kiegészíteném azzal, hogy lehetőleg az adott félévben az első előadást mindenképpen meg kell(ene) látogatni, mert ezen ismertetik az adott tárgy követelményeit, meg az netem elérhető anyagok listáját, hozzáférési kódokat stb.Általában a tanárok is jobban veszik, ha személyesen közlöd velük a problémádat és ha már beszéltél egy tanárral, akkor egy e-mail-ben is hivatkozhatsz arra, hogy már beszéltetek. Egyébként az első válaszoló által említett közös honlap jó ötlet, mi is így kommunikáltunk.
2009. ápr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát az első órákról már bőven lekéstem de azért köszönöm!
2009. ápr. 3. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!