Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenhol utálják a szakmunkás...

Fecc kérdése:

Mindenhol utálják a szakmunkás tanulókat? Vagy csak az én sulimban van ez így?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 20:30
 1/8 anonim válasza:
43%
Csak téged utálnak!!!:)
2009. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Közelsem csak téged. :S

Itt Miskolcon. nagyon nagy balhék szoktak lenni. hála h szakközép részlegesn vagyok. de néha így is ér attrocitás engem is.

Am mien szakon tanulsz.?

én közbiztonság.

2009. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok helyen lenézik őket. Ahol én lakom, itt a szomszédban van egy szakmunkás képző. És sajnos az iskolánál mindig válogatott bunkó fiatalok szállnak fel. Ez nem jelenti azt, hogy minden szakmunkás tanuló bunkó (én is az voltam, bár én másik suliba jártam), csak azt, hogy nagyon sok fiatal van, akit otthon nem tanítottak jómodorra, a szüleik elhanyagolják őket, a tanulás se érdekli őket, vagy tényleg buták, ezért nincs más választásuk mint szakmunkás képzőbe járni, mert oda már muszáj felvenni mindenkit. Mármint persze nem mindenhová, de minden városnak megvan a gyűjtő iskolája, ahová muszáj felvenni azokat akiket máshová nem vettek fel. És ugye általában a szakmunkás képzőkben van a legalacsonyabb követelmény a felvételikor, vagy nincs is felvételi. Nem azért, mert ezek a buta gyerekeknek való iskolák, hanem mert ugye az ott megszerzett szaktudás számít, nem az addigi ismeretek, vagyis hát nem egészen, de úgy általánosságban véve. Ezért oda a buta, bunkó gyerekeket is felveszik, akik csak azért jának suliba mert tankötelesek, és mert fűtenek. Sajnos az ilyen gyerekek miatt van rossz vélemény a szakmunkás tanulókról, természeresen nem azok miatt, akik csak egyszerűen egy bizonyos szakmát szeretnének megtanulni és teljesen normális fiatalok. Mert ugye aki pl. asztalos akar lenni, annak nem kell gimnáziumba járnia, miért is kéne? És miért is lenne az rossz? Nincs abban semmi rossz. Csak a másik baj az, hogy a magyar mentalitás... A magyar értelmiségi(nek készülő fiatal) iszonyúan megvet mindenkit aki kétkezi dolgozó, vagy annak készül. Elnézést, ez általánosítás volt, a szüleim pl. tanárok és sosem voltak ilyenek és sok egyetemistát ismerek, akik nem ilyenek, de még többet, akik viszont ilyenek.
2009. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.Én Szobafestő-Mázoló-Tapétázó szakmát tanulok.

2.Ez igaz amit leírtál,ez a helyzet nálunk is,az én osztályomban mindenki tanul,nem lóg,normálisan viselkedik,és kommunikál.de az általánosítás miatt,a mi zsebünkben is kinyílik néha a bicska.

2009. márc. 27. 21:13
 5/8 anonim válasza:
57%
Hát igen, 1-2 hülye gyerek végett, le általánosítanak mindenkit!
2009. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek az előttem szólókkal. Azért megnézném azt az embert, aki globálisan leszólja a szakmunkásokat, hogy hogy festené ki a saját házát vagy hogy készítene fából saját kezűleg bútorokat. Mindenkire szükség van és az, hogy valaki szakmunkás, nem azt jelenti, hogy nem okos. Talán sok szempontból még tájékozottabb is, mint egy diplomás és talán még többet is keres sok esetben. Itt a szomszédunkban is lakik egy asztalos, nem mondanám műveletlennek, bunkónak meg végképp nem. Csak nézünk, hogy milyen gyönyörű dolgokat képes egy maga megcsinálni, amit mások 5 diplomával sem tudnának. Sok mindenhez tehetség is kell, gondolom, hogy akik komolyan gondolják a szakmájukat teljesen más munkát végeznek, mint a bunkó, tehetségtelen társaik. Egyetemen is vannak bunkó parasztok már, szóval nem kellene általánosítani (hozzáteszem, én nem szakmunkásként gondolom ezt, hanem diplomásként).
2009. márc. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne azzal foglalkozz hogy utálnak-e vagy sem.

Inkább azzal hogy neked egy olyan szakmád lesz amivel kérszer-háromszor annyit keresel mint egyes felsőfokú végzettséggel rendelkező diplomás.

Nekem CNC-forgácsoló végzettségem van, és nettó 218000 forintot hozok haza. Feleségem közgazdász és 1 éve nincsen munkája, mert amelyik álláshelyre jelentkezett oda rajta kívűl még vagy 100-an jelentkeztek.

Szobafestő szakmával kb félóra alatt elhelyezkedsz ;)

2009. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2009. márc. 29. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!