Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyetemi tanárnak mennyi...

Egy egyetemi tanárnak mennyi a fizetése?

Figyelt kérdés
Esélyes, hogy magyar szakra vesznek fel és akkor megpróbálnék egyetemi tanár lenni, ha megéri. nagyjából mennyit keresnek?
2011. júl. 4. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
én úgy tudom, hogy az egyetemi tanár már egy nagyon magas pozíció (legalábbis nálunk a bme-n). Tehát ha elmész tanárnak, akkor a doktoridig doktorandusz leszel, tanársegéd, utána adjunktus, utána docens, és csak ezután jön az egyetemi tanár, de a legtöbb ember nem is éri el ezt a rangot. Mivel ez egy nagyon magas pozíció, értsd úgy, hogy a tanszékvezetők szoktak egyetemi tanárok lenni, ezért a fizetése is magas, 460.000 nettó körüli. És persze aki ilyen rangot elért, az nem marad meg csak a tanításnál, hanem még egy rakás külsős munkát végez.
2011. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A konzulensem nettó 150et keres, a férje 180at. Mindkettő btk, nyelvészek.
2011. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt magad is megnézheted, mivel közalkalmazott az egyetemi tanár, ezért nyilvános, hogy mennyit keres.
2011. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Docensként nettó 200 000 forintot, bölcsészettudományi karon.
2011. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mire eléred az egyetemi tanár státuszt az legalább 10-15 év az egyetem után. Bár inkább 20.
2011. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Egy egyetemi tanárnak szinte ugyanannyi a fizetése mit egy rendes tanárnak 90-120 ezer nettóban.

De én életemben nem láttam még olyan egyetemi tanárt aki ne kutatott volna mellette vagy nem docensként, adjunktusként, tanszékvezetőként, vagy egyéb más posztja lett volna.

Általában egész magas fizetésük van. De ezért kell is valamit tenni.

Egy kb 30 éves ismerősöm tanszékvezetőként, óraadóként és az MTA-n dolgozva keres 800 ezer- 1 millió ft-t. Jah és persze ő okos volt mert mellette programozó, szóval mellette a programozásból is bejön néhány százezer. Nem véletlenül 6 éve dolgozik és teljesen egyedül meg tudott venni egy 28 négyzetméteres lakást. Hitel nélkül...

Szóval okosnak és jónak lenni kifizetődő.

2011. júl. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

18:57: mennyibe került volna beírni a gugliba hogy "egyetemi tanár fizetés"? Az első találat a 2009-es bértábla, ami ugyan nem aktuális, de nagyságrendileg helytálló. Egyből látnád, hogy az egyetemi tanár a 3 fizetési kategória szerint ilyesmit keres: Egyetemi tanár

437 300

450 400

463 500


Nem 90 ezret..

2011. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó válaszolónak. Igen, annyit keres, de az egyetemi tanár pozíciót kb. 50-60 évesen éri el valaki, akkor se mindenki. Nálunk a tanszéken csak a tanszékvezető az. Diploma megszerzése után közvetlenül aki taníthat az egyetemen, az a tanársegéd, az ő fizetése 170 ezer bruttó, vagyis 120-at kap kézhez.
2011. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
08:48: Igen, egy fenti válaszomban ez is szerepel. Ezért lepontozni az előző választ igazán fölösleges volt. Csak olvasni kellene :)
2011. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!