Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyengébb középiskolából,...

Gyengébb középiskolából, kevesebb alap tudással is elképzelhető, hogy sikerül az egyetem?

Figyelt kérdés

A középiskola ahova jártam sajnos nem volt a legjobb, így az én alap tudásom nem a legjobb. A 3-4. év végi jegyeim jók (iskola nem volt túl nehéz így a jegyek jók lettek), az érettségim se lett rossz noha nem tökéletes (70-95% között vannak noha mind középszintű) és van egy nyelvvizsgám is így remélem, hogy sikerül a bejutás(elte TTK fizika) viszont ami miatt igazán aggódom, hogy nem fogom bírni mert nagy lesz a lemaradásom.

Most persze nyáron mivel van szabadidőm bújom a tankönyveket és próbálok ismételni főleg olyanokat is keresni amivel kevésbé foglalkoztunk de nem tudom ez mennyire lesz elég.


2011. júl. 10. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, minden csak elhatározás kérdése. Többnyire aki nem bír egy egyetemi szakot az vagy azért van, mert nagyon nem fekszik neki a szak, vagy azért mert végigbulizza a heteket, nem jár be előadásokra és igazából sz*rik is az egészre! :)


Ha téged érdekelni fog ez a szak, szeretni fogod és tanulsz rendesen, akkor nem lesz gond. Igen, valószínűleg hátrányban leszel azokhoz képest, akik az anyatejjel is fizikát szívtak magukba... Lehet hogy neked majd kétszer annyit is kell tanulnod, de ha eltökélt szándékod megcsinálni, akkor megtudod csinálni! :)

2011. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, én már attol félek h nem kerülök be. :/ Remélem te bekerülsz!:) tuti h nehéz lesz az elsö év. de huzz bele tanulj és ismételj. akkor biztos sikerülni fog.
2011. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amitől a legjobban félek az az, hogy ismételgetek meg minden én most, van még durván 2 hónapom is viszont gondolom lesz amit már mások tanultak nekem meg új lesz és, hogy én tudni fogom-e hozni azt a szintet amit mások.
2011. júl. 10. 16:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Emiatt meg aztán végképp ne aggódj! Itt már nem a tanároknak tanulsz, nem is a szülőknek és nem is a diáktársaidnak. Ha nem tudod hozni azt a szintet, mint egy mini zseni akkor mivan?

Jobb esetben egyetemen már nincs egymás jegyén röhögés, ha neked csak kettes lesz, akkor az lesz és kész... majd legközelebb jobba igyekszel. Ha jobban igyekeztél és úgy is csak kettes lesz, hát istenem akkor kettes és kész...


Egyébként meg a csoportból azok vannak a legjobb helyzetben, akik lemaradtak, és ezt most halál komolyan mondom! :)

Én azt szoktam mondani, hogy többnyire az én érdemjegyem, az nem csak az én érdemjegyem, hanem majdnemhogy egy egész csoporté, felsőbb éveseké, stb. Nálunk, aki jobb mechanikából, az segít azoknak akiknek gyengébben megy, aki jobb matekból, az abból tart korrepetálást, aki jobb bármi másból, az abból és így tovább. Kialakult egy 10-12 fős csoport, akik bevállalták, hogy én adok egy kicsit, cserébe ő is ad egy kicsit, ha most nincs is rá szükségem, de majd két hónap múlva lehet lesz, stb. Van olyan is, aki ezt csak pénzért vállalja, vagy önző és megtart magának mindent... ehhez is hozzá kell szokni, de azért általában találni jó indulatú embereket, akik hajlandók rengeteget segíteni. Csupán csak nem szabad elfelejteni azt, hogy te mennyi segítséget kaptál és ha valaki a te segítségedre szorul majd, akkor neked is illik ezt megadni önzetlenül!

2011. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!