Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a biológia...

Mennyire nehéz a biológia érettségi?

Figyelt kérdés
Harmadikos középiskolás vagyok, másodikba jöttem át ajelenlegi iskolámba, ahonnan átjöttem nem volt biológia, ezért különbözeti vizsgát kellett tennem belőle. Másodikban végig volt biológiám, aztán most harmadikban már nincs (mert ugye 2 éves). Érdemes így megpróbálnom a biosz érettségit, hogy igazábol 1 év tananyag kimaradt? Mennyire nehéz? És hogy működik ez, jövőre kapok egy kérdőivet amiben meg kell adnom mi lesz a szabadon választott tantárgy???
2009. ápr. 3. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én 2 éve érettségiztem bioszból, igaz emelt szinten. Nálunk alapból 3 évig tanították (10-11-12-ben), plusz 11-12-ben jártam fakultációra is. Így viszonylag megírhatónak éreztem az érettségit.

Szerintem ha középszintre szeretnél menni, mindenképpen kéne járnod pluszban valami felkészítőre, mivel annak az elméleti része nem vészes ugyan, de ott van a határnyi kísérlet, amit biztosan nem tanítottak alapórán, és ezek könyvből nem megtanulhatók. Ha meg emeltben gondolkodsz, van egy csomó jó felkészítő könyv.


Azt, h mi lesz a választott tárgyad, akkor kell megjelölnöd, amikor jelentkezel az érettségire, kb. januárban. Kapsz majd egy papírt, amire ráírod az összes tárgyat (magyar-matek-töri-nyelv-választott), a szintet, stb.

2009. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Én is két éve érettségiztem. Nekem is a biosz volt a választottam. Szerintem semmivel sem nehezebb, mint a többi.


Ezt azért merem állítani, mert igaz nekünk 3 évig volt tantárgy, de érettségi előkészítőre nem jártam, és otthon se tanultam magam agyon. Sajnos. Így 73% lett az érettségim, kis tanulással lehetett volna jobb is.


Az A. tételek igazán nem voltak nehezek. Hallás, látás, idegrendszer, mozgásszervek, légzés, bőr stb... semmi genetika vagy biokémia. A B. tétel meg ugye a kísérlet. interneten az összes fent van videóval. Én technikai hiányosságok miatt nem tudtam megcsinálni a kísérletet (nem volt mozsár, amiben összetörhettem volna az orvosi szenet) de a tanárúr elfogadta, ha elméletben elmondom, hogy minek kellett volna történnie.


Az írásbeli vizsgánál meg igazán a józan paraszti észre kell hagyatkozni...

2009. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tavaly érettségiztem bioszból, és szerintem nem volt nehéz.

Neked is úgy lesz majd, (ha ezt a tárgyat választod)

hogy csinálni kell egy projekt munkát, ami mindegy miről szól, egyetlen kikötés, hogy a biológiáról szóljon, de erről majd a tanárod többet mesél.

Szóval megcsinálod a projoktedet, az kiváltja az A tételeket, és már csak a 20 B tételt kell átvenned.

Hát nem jó?

2009. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem túl nehéz, de ha ennyi tananyagod kimaradt, akkor jócskán lesz mit pótolnod azért. Középszinten tényleg nagyon jó a bemutató-munka, én éltem a lehetőséggel, és nagyon élveztem a készítését is. De az A tételek sem nehezek, csak picit foglalkozni kell vele. Nézd meg az okm.gov.hu-n az eddigi feladatsorokat, sokat lehet tanulni belőle!
2009. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát sztem a középszint nem vészes. De az érdekes, h csak két évig tanultad. Így azért necces... Látogass el az OKM honlapjára, és próbálj meg megoldani egy feladatsort, abból látni fogod h állsz.
2009. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!