Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jo szakma az èkszerbecsüs...

Jo szakma az èkszerbecsüs? Milyen esèlyek vannak az elhelyezkedèsre?

Figyelt kérdés
Szept-töl ezt a tanfolyamot kezdem el, és érdekelne, hogy akik ebben a szakmàban dolgoznak, milyenek ìtélik meg az elhelyezkedési lehetöségeket? Nehéz àllàst talàlni ékszerbecsüsként? Mennyit keres àtlagban aki ezzel foglalkozik? Köszönöm elöre is...
2011. aug. 20. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak úgy magában ezzel elhelyezkedni? Leginkább először kitanulják az ötvös szakmát, és utána ezt hozzá, így...
2011. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, ezt akartam en is, elöször aranymüvesnek tanulni, de alig talalni az orszagban kepzesi lehetöseget. Budapesten 1-2 iskola kepez ötvösöket, de mi messze lakunk Pesttöl :( Igy maradt az èkszerbecsüs képzés, ami önmagàban is szakma, késöbb ha sikerülne hozzà tanulnom az aranymüves szakmat, a kettövel lehet sajàt vàllalkozàsban ékszerüzletet nyitni, ha jòl hallottam... Miért gondolod, hogy ékszerbecsüsként nem lehet munkàt talàlni?
2011. aug. 20. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak vannak ötvös, aranyműves ismerőseim és nekem azt mondták, hogy mindenki csak 2.nak veszi fel.
2011. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Heyy.

Én Pesten tanultam (Práter utca) mint aranyműves.. önmagában a szakmába nem igazán van munka.. az ékszerbecsüs szakma önmagában szerintem annyira nem kevés.. főleg ha olyan helyen végzed a képzést ahol esetleg később kapsz munkát is.. gondolok én ezalatt a BÁV-ra. Szóval az ékszerbecsüs képzéssel eltudsz helyezkedni mint ékszerbolti eladó, és zálogházi tevékenységeket is folytathatsz. :) Szóval szerintem ha elég kitartó vagy és hajtasz akkor lesz esélyed.. bár szerintem mindenképp Pestre kéne gyere, talán több a lehetőség.. és szerintem is érdemesebb az aranyművessel kezdeni mert talán nem mind1 hogy 4-500ezret fizetsz ki a második szakmáért vagy 2-3-at :)mert becsüst annyiért már lehet találni, de pl a Práter utcában ha másod éves vagy párhuzamosan elkezdheted a becsüst az aranyműves mellett. :) Meg még annyi hogy az aranyműves szakmához kitartás kell, az én évfolyamomból is elég sokan elmentek.. szép szakma de van egy csomó buktatója...főleg a gyakorlatnak.. :) De azért hajrá :)

2012. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!