Melyik tanár a jobb?

Figyelt kérdés

Aki hetente irat kis dolgozatokat a nagy dolgozatok előtt,

vagy az aki a nagy dolgozatok előtt hagyja a tanulókat, hadd csinálják amit akarnak, a lényeg, hogy egy félévben meglegyen a három jegy?


2011. aug. 25. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nyelvszakos bölcsész vagyok,szeretem,ha hetente többször is számonkérnek.

Jobban is rögzül így.Szerencsére eddig ilyen tanárom volt.

Nyelvszakon másként ez nem megy.Aki nem tanul rendszeresen,szemináriumról szemináriumra,az lassítja a csoport munkáját.

Szóval írasson minél többször.

2011. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jobb, hogyha kis dolgozatokat is írunk, mivel így tényleg nem fleejtjük el, plusz így könnyen lehet szerezni jó jegyet(a legtöbb helyen) , és év végén akkor ha becsúszik egy rosszabb, még nem biztos, hogy eldönti az év végi jegyet. Amelyik tanár meg "pihenteti" a tanulókat, hogy nem feleltet meg semmi a nagydolgozat előtt pár héttel már, akkor azzal csak rosszat tesz, mivel a gyerekek elfelejtik, és tanulhatják előlről az egészet.
2011. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 reptoid ***** válasza:
De legalább megedzi őket az egyetemi szakok nagy részére, ahol 1-2 éjszaka alatt kell sok anyagot megtanulni.
2011. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az a legjobb tanár aki szól minden dolgozat előtt..és legyenek a dolgozatok kicsik... tehát a diákok kis jegyet kapjanak rá.. és mondjuk havonta venni kell az átlagát :Dígy tuti meglesz a 3 jegy és mindenki fel tud készülni.. a lényeg hogy egy szorgalmas gyerek mindig tanul viszont egy nem szorgalmas csak akkor ha mondják hogy dolgozat lesz..ezért kell sűrűn íratni kicsiket, és szólni előtte
2011. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval.
2011. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen mindegy, hogy hány dolgozatot írok, csak egy a lényeg, legyen előtte szólva, hogy írunk. A világ legsunyibb dolgának tartom a bejelentés nélküli röpdogát. Semmire nem jó, csak a diákok szívatására. Nekem egyébként az egyetemi rendszer jön be, év közben két-három zh. aminek az időpontját már év elején tudom, és az egész végén egy vizsga. Az időmet úgy osztom be, ahogy akarom, és tuti, hogy felkészülten megyek vizsgázni, zh-t írni.
2011. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne már sunyi?

Csak így lehet rábírni a diákokat a folyamatos készülésre.

2011. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gyakran irat, de bejelenti, akkor a diák szintén rá van kényszerítve a folyamatos készülésre. A különbség csupán annyi, hogy a gyerek nem stresszeli agyon az agyát óra előtt, hogy jajj írunk e vagy sem, hanem tudja, hogy ír, avagy nem ír. Továbbá az, hogy egy diák mindig minden órára készüljön, egy idealista baromság és a matematika kivételével (sok gyakorlást igényel), nem várható el. Egyszerűen nem megoldható, ráadásul nem is hatékony, mert nem lehet egy délután folyamán öt-hat tantárgyba normálisan belemélyedni.
2011. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!