Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskola való nekem, ha...

Melyik iskola való nekem, ha az angol nyelvvel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és most szeptembertől már végzős leszek. Eddig nagyon úgy fest, hogy a gödöllői Szent István Egyetem Gépészmérnöki Karát fogom majd bejelölni, de amikor apummal beszélgettünk a sulikkal kapcsolatban, eszünkbe jutott, hogy angolból megvan a középfokú, most a műszaki nyelvet tanulom, egyszóval nagyon jól megy szerencsére :)


Melyik suli az, amelyik komolyabban foglalkozik a nyelvvel és mi lenne belőlem, ha elvégezném?


(Kb. 350 pontom lenne mindent egybevéve...)


Köszönöm a válaszaitokat :)


18/F


2011. aug. 28. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Anglisztika, de utána nagyon nehezen tudsz állást kapni. Menj gépészmérnökire, az angol nyelv ismerete nem árt.
2011. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha az angol jól megy, akkor valszeg más nyelv is jól menne, tehát bármilyen nyelvszak :)
2011. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem :)

hát igen, azért szeretnék állást is kapni :P nem ártana..

2011. aug. 28. 20:57
 4/7 A kérdező kommentje:

meg olyan suliba járni ahol azért lányok is vannak :D

egy gépész szakon szinte csak fiúk vannak, a mostani sulimban is gépészetet tanulok, és csak 1 lány osztálytársam van :PP

2011. aug. 28. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom konkrétan gépészmérnöki szakok közül van-e ilyen de megpróbálhatsz angol képzést keresni (csak azt tudom, hogy más területen van ilyen). De ha ez még se lenne opció akkor csak örülj, hogy van nyelvérzéked és max tanulj meg még egy nyelvet.
2011. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pontok alapján lenne esélyem a PTE-BTK anglisztikára, tetszik ez a szak, csak tudni szeretném, hogy mi lehetnék, amennyiben elvégzem, tanár nem igazán akarok lenni :P :)
2011. aug. 28. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Noha nem vagyok szakavatott de gondolom tolmács vagy hasonló lehetnél még, így szerintem ha érdekel téged az a témakör akkor inkább menj gépészmérnöknek és az angolt pedig csak tartsd meg mint nyelvet, hisz az csak jó ha beszéled.
2011. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!