Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen/főiskolán...

Melyik egyetemen/főiskolán érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, hogy mit akarok tanulni, de ha mondanátok néhány jó főiskolát/egyetemet (államilag finanszírozottak előnyben), az nagyon jó lenne.

Most 12.-es vagyok, 11. év végén irodalomból 4-es, nyelvtanból 5-ös, matekból 2-es, töriből 4-es, informatikából 5-ös és angolból is 5-ös voltam (gimnáziumba). Középfokú angol nyelvvizsgám van, és a felsőfokúra készülök.


2011. szept. 1. 20:10
 1/7 A kérdező kommentje:
És valami olyat szeretnék tanulni, amivel Angliába vagy Amerikába el tudnék helyezkedni, és jól tudnék élni..
2011. szept. 1. 20:11
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel most a reál tárgyakkal kapcsolatos szakok keresettek ezért Angliát és Amerikát egyenlőre érdemes elfelejteni.

Max pincérként vagy eladóként tudnál sajnios elhelyezkedni.

Ami most keresett, vegyész, mérnök, közgazdász, ezekre sajnos a 2-es matek kevés.

2011. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Közgázra érdemes szerintem menni, és utána valami jó msc, pl. közgáz elemző vagy valami irányítói, amivel vezető pozíciót is betölthetsz majd később, matekot ha felhúzod jobban olyan 4es szintre akkor menni is fog.
2011. szept. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha reálos vagy akkor ajánlom a környezettant, nagyon jó!!
2011. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biotechnológiának is nagy jövőt jósolnak!Bár mérnöki szemléletet feltételez de ha felhúzod a matekot akkor elvégezhető.
2011. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mi érdekel? miben érzed magad erősnek? mi az, amit tűzön-vízen véghezvinnél?

válaszd azt, járj utána. akkor oda érdemes menned. és küzdj, tanulj.

2011. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
-Első!- Közgazdász? Telített vele a piac, ismerek egy egyetemen végzett közgazdászt, angol nyelvvizsgával sem tud elhelyezkedni, se itthon, se külföldön. Sajnos ott tartunk, hogy semmit sem ér a legtöbb diploma. Keresztanyám két diplomás, de inkább a szépségiparban indított vállalkozást. Összejött neki és már igen jól keres vele, igaz rengeteg pénz kellett elindítani. Lényeg: Olyat válassz tényleg amit szeretsz és esélyes is a piacon persze. Ez a kettő a legfontosabb.
2011. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!