Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! Egy elég erős Katolikus...

Üdv! Egy elég erős Katolikus középiskolába (szombati tanítás, kollégium, csak vasárnap 5-órakor mehetsz haza pár órára) elég hogy meg vagy keresztelve, vagy elsőáldozó, vagy bérmákozó kell legyél?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 22:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Tudom, hogy nem hasznos ez a hozzászólásom, de én csak azt mondanám erre, hogy ilyen iskolába én egész biztosan nem mennék.. :D

A kérdésre a választ pedig nem tudom. Talán az iskolánál kellene megkérdezni.

2011. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én ide szeretnék, hogy utána ne kelljen hozzászokni az egyetemi élethez. Sokkal könnyebb lesz nekem így mint a többi embernek.
2011. szept. 3. 22:30
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg van ilyen katólikus középiskola Magyarországon?Ez már nem erős kategória!Ez a Patróna vagy melyik.Semmire sem kötelezhetnek,de ilyen szigornál mondhatják azt,bocsi keress másik sulit.Minek jársz oda,ha nem szeretnél elsőáldozó lenni,utána meg bérmálkozni?

Vagy ,ha a felvételinélre gondolsz,ez nem lehet kizáró ok,az elsőáldozás hiánya.A bérmálkozni az emberek általában 17 év felett szoktak,mert ilyenkor már érettebbek.

2011. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szeretnék elsőáldozó és bérmákozó lenni...
2011. szept. 3. 22:40
 5/21 A kérdező kommentje:

Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium, Kollégium és Szakközépiskola - Esztergom


Tessék!

2011. szept. 3. 22:40
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ezzel épphogy nem szoksz hozzá. Ellenben a 4 év letöltendőd után jó eséllyel durván meg fog fertőzni a szabadság, ami az egyetemen van, és emiatt lehet bukós az ügy. Inkább menj egy szabadabb iskolába, ahol azért tanulni is kell rendszeresen.
2011. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.
2011. szept. 3. 22:47
 8/21 A kérdező kommentje:
Érdekes egy suli, mert járnak Szlovákiából is oda és Erdélyből is.
2011. szept. 3. 22:53
 9/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet hogy a kollégium nem muszály..
2011. szept. 3. 22:53
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma, hogy magadnak kell tanulnod. Ne ostorcsapásra tanulj, mert nagy a szigor, hanem saját elhatározásból. Ezt kell megtanulnod. Egyetemen senki nem fog noszogatni, hogy "na, tanuljál már, fiacskám". Sokkal jobban jársz egy szabadabb iskolával, ahol inkább magadnak kell beosztani az idődet, ha akarsz, elmehetsz bulizni szombat este, de ha tanulni kell, akkor megtanulod rávenni magad, hogy most tanulás van. Saját elhatározásból. Így tudsz igazán hozzáedződni az egyetemi élethez. 4 év ilyen szintű elnyomás után az egyetem a mennyország. Így is túl nagy a kontraszt a középiskolához képest, ne tegyél rá még egy lapáttal, rosszul járhatsz. Most még el sem tudod talán képzelni, 4 évnyi ilyen suli után majd hogyan reagálsz a szabadságra.
2011. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!