Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségeim vannak?...

Milyen lehetőségeim vannak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.-es és rádöbbentem, hogy nem szeretném azt a szakmát majd amit most fogok tanulni.Szakközép iskolába járok. Még ezt az évet kiszeretném járni, hátha megváltozik a véleményem. Ha mégse történne ez meg, 11.-től milyen lehetőségeim lennének? Csak az iskola váltás? Azt tudom, hogy ha a saját iskolámban nem találnék olyan szakot ami tetszene mindenféle képpen iskolát kéne váltanom, de 18 éves koromig tanköteles vagyok nappali tagozaton? Nem lehet valami olyasmi módja, hogy valahol csak szakmát tanulok és levelezőn tanulok az érettségire? Nem igazán vagyok otthon ebben a témában, hogy ha betöltöttem a 16-ot van-e valamilyen kedvező lehetőség. Ha sajnos csak az van, hogy átkell mennem egy másik szakközépiskolába egy másik szakra, akkor azt nem fogom megtenni.
2011. szept. 12. 16:11
 1/1 Pikachúúú válasza:
Sajnos most változott a törvény igy még az iskolák se tudnának erre válaszolni.. Várd ki az év végét (tudod 16 lett a tanköteleség idéntől és ki tudja most mit kevernek át.)
2011. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!