Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most komolyan,2 emelt érettség...

Most komolyan,2 emelt érettségi által ki fog bekerülni orvosira 2013-tól?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
??? mi a kérdés?
2011. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem érted a kérdést?

a kérdés , hogy KI fog bekerülni ilyen követelmények mellett...

2011. szept. 15. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Milyen körülmények mellett? Nem értem, hogy sokallod a 2 emeltet? Eddig is sok szakra kellett annyi, nálunk is (pszichológia) kellett. akit felvettek annak meg is van
2011. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon remélem, hogy például én. :D Meg még sok jó képességű, okos ember, aki szeretne orvos lenni. Bekerülni még így is sokkal könnyebb lesz, mint bent maradni.

Egyébként előző, eddig egy szakra se kellett 2 emelt, lehet, hogy a pluszpontok miatt jó volt, de kötelezővé még nem tették sehol, csak majd az orvosikon 2013-tól.

2011. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
igen, úgy értettem, hogy max.pontszám kell, 2emelt+ nyelvvizsga nélkül csak a fizetősre lehet bekerülni.
2011. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én felvételiztem, még MINDEN egyetemre két felvételi kellett, ami a mai emelt szintnek felelt meg. Mindegyikre. És akkoriban is bejutott, aki tanult. Nem siránkozni kell, hanem tanulni.
2011. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a párszáz em,ber, akinek ott a helye. Így is sokan két emelttel kerülnek be. Mi ebben a meglepő? Ott úgyis meg kellene tanulnod a kémiát is.
2011. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy is az érettségi eredmények alapján számítják ki a ponthatárokat. Max nagyon alacsony lesz a ponthatár, úgy is orvoshiány van, mert mind külföldre megy (vajon miért?). Meg lehet csinálni, én pl évet halasztottam most, idén nem jött össze, de jövőre már reményeim szerint igen, hiszen "csak" 2 érettségi tárgyra kell koncentrálnom (oké meg emellett készülök felsőfokú nyelvvizsgára, plusz kifogtam a lehető legnehezebb OKJ-t, de túl lehet élni) :)
2011. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. A jelentkezők alakítják a ponthatárt. Ha csak olyan ember jelentkezik, akinek 300 pontja van, akkor értelemszerűen nem lesz 430-as ponthatár.

2. Az előző években sem mindenki nyelvvizsgával jutott ám be...sokan csináltak két emeltet.

3. Orvosira simán elvárható a két emelt.

4. Ennél csak nehezebb lesz az egyetemen.

2011. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Nem siránkozni kell!
2011. szept. 16. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!